Ilmateenistuse prognoos: milline ilm tuleb aasta viimasel ja uue aasta esimesel päeval?

BNS

Sula
Sula — FOTO: 123rf

Ilmateenistuse prognoosi järgi tuleb tänavuse aasta viimane ja uue aasta esimene päev nii öösel kui päeval sulailmaga. 

Laupäeva öösel on pilves selgimistega ja üksikute vihmahoogudega ilm. Hommikul jõuab saartele tihe vihma- ja lörtsisadu. Puhub edela- ja lõunatuul 5-9, puhanguti 12, saartel ja läänerannikul tugevneb lõuna- ja kagutuul 8-12, puhanguti 15, hommikul kuni 21 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -1 kuni +4 kraadi. Päeval on pilves ilm. Tihe lörtsi- ja vihmasadu liigub üle mandri ida suunas. Pärastlõunal saartest alates pilved ja sadu hõrenevad. Puhub lõuna- ja edelatuul 7-12, puhanguti 15, rannikul 9-14, puhanguti kuni 22 m/s, pärastlõunal järk-järgult nõrgeneb. Sooja on 2-7 kraadi. 

Pühapäeva öösel pilvisus tiheneb. Vihmasadu laieneb üle maa, sisemaal võib sekka ka lörtsi tulla. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-9, Liivi lahel ja Lõuna-Eestis tugevneb 7-12, puhanguti kuni 18 m/s, pärast keskööd pöördub Loode-Eestist alates läände ja loodesse, hommikuks tuul nõrgeneb. Sooja on 2-7 kraadi. Hommikupoolikul on pilves ja sajab vihma. Pärastlõunal on lühiajaliselt sajuhooge hõredalt. Õhtul laieneb uus tihe vihma- ja lörtsisadu üle maa. Puhub läänekaare tuul 3-9, rannikul puhanguti 13 m/s. Sooja on 1-6 kraadi, pärastlõunal langeb temperatuur Põhja-Eestis 0 kraadi ümbrusse ja teed muutuvad libedaks.

Esmaspäeva öösel on muutliku pilvisusega ilm. Öö hakul sajab mitmel pool vihma ja lörtsi. Pärast keskööd on veel Virumaal üksikuid lörtsi- ja lumehooge. Tuul pöördub läänekaarest põhjakaarde 3-9, puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur langeb 1-5 miinuskraadini, tuulele avatud rannikul ja Eesti lõunaservas tuleb kuni kraad sooja. Teedel on libeduseoht! Päeval pilvisus tiheneb. Ennelõunal on üksikute sajuhoogude võimalus, pärastlõunal jõuab tihe vihma- ja lörtsisadu Saaremaale ja Liivi lahe ümbrusse, liigub edasi mandrile ja muutub lumisemaks. Puhub idakaare tuul 3-9, õhtupoolikul saartel kagutuul puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni -3 kraadi, saartel ja Eestis lõunaservas tuleb kuni +2 kraadi. Teedel püsib libeduse oht.

Kommentaarid puuduvad