“Ilm käib üles-alla!” Metsavana sõnul on tulev kevad nagu Ameerika mäed

Joonatan Pärn

Metsavana ennustab, milliseks kujuneb kevadine ilm!
Metsavana ennustab, milliseks kujuneb kevadine ilm! — FOTO: Kollaaž / Matthew Gibson / 123RF.COM / Brian Jackson / 123RF.COM

Päevad muutuvad juba tasapisi soojemaks ning lumi on hakanud jõudsalt sulama. Uurisime Metsavanana tuntud ilmatargalt Arvo Saidlalt, millise ilmaga kostitab meid tänavune kevad!

"Praegu on erinevaid arvamusi, aga minu jaoks oli üheks üllatuseks, et mõned päevad tagasi tuli kohale valge-toonekurg. Võrreldes näiteks eelmise aastaga, tuli ta kohale üle kahe nädala varem," selgitab Metsavana.

Valge-toonekure varajane ilmumine peaks ennustama vara saabuvat kevadet. Siiski ei saa selles Metsavana sõnul päris kindel olla. "Kuusk peaks märtsi lõpus laskma kolmandat korda okast ja pärast seda läheb kaks ja pool nädalat (kevade saabumiseni). Tõeline kevad tuleb 15. ja 20. aprilli paiku."

Tänavusel kevadel on Metsavana hinnangul oodata muutlikku ilma. "On ilus ütlus: "Nagu Ameerika mäed!" Ilm käib üles-alla. See on selge, et enne soojaks minemist tuleb veel üks jahe periood. Seda on oodata aprilli alguses, sest siin mõni päev tagasi olid Tallinnas mere kohal virmalised. Tavaliselt muutub ilm peale virmalisi nädalapäevade jooksul külmemaks."

Arvo Saidla ehk Metsavana sõnul on kevadine ilm küllaltki muutlik!
Arvo Saidla ehk Metsavana sõnul on kevadel oodata küllaltki muutlikku ilma! — FOTO: TV3

"Praegu on Lõuna- ja Kagu-Eestis veel 30 või 40 sentimeetrit lund. Kesk-Eestis on põldude pealt lumi kadunud ja mõned päevad tagasi tuli info, et on nähtud juba üksikuid põldlõokesi," lisab ta.

Lisaks on kevadel oodata tugevat tuult, kuid suuremaid torme siiski veel ette näha pole. "Kui keerab loodetuule peale, võib mõne päeva jooksul tulla kardinaalne ilmamuutus. Praegu on selline vaiksem periood," kinnitab Metsavana.

Näita 2 kommentaari

Issand, kaua võib! Koristage see seniilne vanamees juba ükskord ekraanilt. Peale öö-öh, ah- öh- mitte midagi muud ei ole.

Vasta

Ei miskit uut! Mul on 9.aprillil sünnipäev. 60.a.tagasi läks ema kasukaga haiglasse ja 2 nädala pärat tuli tagasi suvekleidis

Vasta