Lumest tüdinud? Metsavana ennustab, millal on oodata tõelist kevadsoojust

Joonatan Pärn

Metsavana ennustab, millal on oodata tõelise kevade saabumist!
Metsavana ennustab, millal on oodata tõelise kevade saabumist! — FOTO: Yuri Bizgajmer / 123RF.COM

Millal sulab lõplikult lumi ja ilmad muutuvad soojaks? Uurisime Metsavanana tuntud ilmatargalt Arvo Saidlalt, millal on oodata tõelise kevade saabumist!

“Praegu on erinevaid arvamusi, aga minu jaoks oli üheks üllatuseks, et mõned päevad tagasi tuli kohale valge-toonekurg. Võrreldes näiteks eelmise aastaga, tuli ta kohale üle kahe nädala varem,” selgitab Metsavana.

Valge-toonekure varajane ilmumine peaks ennustama vara saabuvat kevadet. Siiski ei saa selles Metsavana sõnul päris kindel olla. “Kuusk peaks märtsi lõpus laskma kolmandat korda okast ja pärast seda läheb kaks ja pool nädalat (kevade saabumiseni). Tõeline kevad tuleb 15. ja 20. aprilli paiku.”

Tänavusel kevadel on Metsavana hinnangul oodata muutlikku ilma. “On ilus ütlus: “Nagu Ameerika mäed!” Ilm käib üles-alla. See on selge, et enne soojaks minemist tuleb veel üks jahe periood. Seda on oodata aprilli alguses, sest siin mõni päev tagasi olid Tallinnas mere kohal virmalised. Tavaliselt muutub ilm peale virmalisi nädalapäevade jooksul külmemaks.”

Arvo Saidla ehk Metsavana sõnul on kevadine ilm küllaltki muutlik!
Arvo Saidla ehk Metsavana sõnul on kevadel oodata küllaltki muutlikku ilma! — FOTO: TV3

“Praegu on Lõuna- ja Kagu-Eestis veel 30 või 40 sentimeetrit lund. Kesk-Eestis on põldude pealt lumi kadunud ja mõned päevad tagasi tuli info, et on nähtud juba üksikuid põldlõokesi,” lisab ta.

Lisaks on kevadel oodata tugevat tuult, kuid suuremaid torme siiski veel ette näha pole. “Kui keerab loodetuule peale, võib mõne päeva jooksul tulla kardinaalne ilmamuutus. Praegu on selline vaiksem periood,” kinnitab Metsavana.

Näita 3 kommentaari

Lõoke on Kagu-Eestis juba kaks nädalat. Sookured just saabusid. Haned tulevad suurte kolmnurkadena. Vihmaussid on nähtaval. Kelts kadunud. Kogu Lõuna-Eesti ei ole Otepää.

Vasta

Kõik meedia on täidetud kõikvõimalike ,,ekspertide,, ja lihtsalt soolapuhujate targutustega.
Loogiline on et seda ei pea tähele panema, aga kui igast triikrauast kostab sellist rkust on tõ

Vasta

mitte midagi!
Ütlesin veebruari algul tuttavale põllumehele , p-eestis , et 20 märts hakka seadma tehnikat ja 01.aprillist pead tegema kiiresti võimalikud maha , järjest kuidas maa annab esimese võimaluse. Hilined , jääd kuiva kätte. Ja täna siis tuli mingi esimene vihm – mis maas , see niisutatud ja saab veel. Maikuu algus venitab samuti kevadet ja jahedalt. See on juba mere veeseisu(nüüd on mingi Bütsantsi 0 , irw:) ja tuule suunast näha. Aga vähemasti midagi sajab vahepeal. Soojust tuleb 18 kraadile, maikuu lõpus.

Vasta