Lääne-Virumaal hukkus põlengus ema ja tema kaks last

Lääne-Virumaal Laekvere vallas Rohu külas puhkes reedel tulekahju elumajas, kus hukkus ema ja tema kaks last, üks laps pääses.

Ida prefektuuri kinnitusel hukkusid leekides 1981. aastal sündinud naine ja tema 2009. ja 2013. aastal sündinud laps. "Juhtumi uurimiseks alustab politsei kriminaalmenetlust," lisas prefektuuri pressiesindaja.

Maja asus teistest elumajadest kaugemal ja kuulus pereisa vanematele. 33-aastane naine, kes oli majas kolme pojaga, helistas kõigepealt oma mehele, kes andis teate edasi päästekeskusele.

41-aastane laudas töötanud mees jõudis ise koju kümmekonna minutiga. Aga siis oli juba hilja. Leekides majast pääses vaid vanim poeg, kelle sõnul oli ema talle öelnud, et ta majast lahkuks.

Laekvere valla sotsiaalkonsultant Silvi Sirelpuu tundis Laekvere vallas elanud perekonda hästi. Tema sõnul oli tules hukkunud ema tagasihoidlik, lapsi armastav ja tore naine. Alkoholiprobleeme peres ei olnud.

Virumaa Teataja kirjutas, et majas puudus elekter, põlengu põhjustas esialgsetel andmetel küünal, mis süütas lähedal oleva kapi.

Laekvere vallavanem Aarne Laas rääkis Postimehele, et majas ei olnud elektrit ajutiselt seetõttu, et arved olid maksmata. «Selle murega perekond tegeles ja nad olid telefoni ka sõnumi saanud, et elekter on tagasi lülitatud, aga ilmselt nad ei jõudnud seda kasutama hakata. Saatus tuli varem vahele,» rääkis Laas.

Makseraskustega oli kursis ka sotsiaaltöötaja, kelle sõnul tuli teade sellest, et elekter on tagasi aasta lõpul.

Laps, kes ellu jäi, on praegu oma vanaema juures, kuhu läheb varsti ka pereisa. Praegu on talle toeks õed ja vennad peredega. «Kohe kui ta tulest välja tuli, viidi ta vanaema juurde,» ütles vallavanem, kelle kinnitusel on vald küll perekonda aidanud, kuid üldjoontes on siiski ise hakkama saadud.

Valla sotsiaaltöötaja on vestelnud lapse ja isaga, oodatakse psühholoogi saabumist, kirjutab Virumaa Teataja. Vallal käivad läbirääkimised pereisa tööandjaga, et leida lahendus ajutise elukoha küsimuses.

Tulekahju kustutama saadeti päästemeeskonnad Väike-Maarja, Rakvere  ja Mustvee päästekomandodest ning vabatahtlikud päästjad Simuna  ja Roela päästekomandodest, kiirabi, politsei ja Rakvere operatiivkorrapidaja. Kell 9.58 pandi tulekahjule piir.

[embed]http://www.tv3play.ee/play/524013[/embed]

Kommentaarid puuduvad