Bussiga laupkokkupõrkes hukkunud sõiduautojuht ei kasutanud turvavööd

BNS/ Foto on illustreeriv

Tartumaal laupäeval hommikul liinibussiga laupkokkupõrkesse sattunud sõiduauto juht ei kasutanud esialgsetel andmetel turvavööd.

Häirekeskus sai kella 7.20 paiku teate, et Alatskivi vallas Aovere-Kallaste-Omedu tee 27. kilomeetril on juhtunud raske liiklusõnnetus, teatas Lõuna prefektuur. Esialgsetel andmetel kaotas Kallaste suunas liikunud Opel Astra juht libedal teel sõiduki üle juhitavuse ning kaldus vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku vastu sõitnud Gobusi liinibussiga.

Kokkupõrkes sai surmavaid vigastusi Opel Astrat juhtinud 1949. aastal sündinud mees. Esialgsetel andmetel ei kasutanud autojuht turvavööd ning sellest tulenevalt võisid tema vigastused olla ka sedavõrd rasked. Opeli kõrvalistmel sõitis kaasa hukkunu poeg, kes sai viga ning kiirabi toimetas ta haiglasse. Bussijuht ega kaks reisijat sündmuskohal meedikute abi ei vajanud.

Õnnetuspaigal olid teeolud väga libedad, sõiduteed kattis must jää ning puhus tugev külgtuul. Politsei selgitas, et mõlema avariis osalenud sõiduki rehvid vastasid nõuetele. Bussijuht oli kaine, autojuhi kainus selgitatakse ekspertiisi käigus.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Künter Pedosk sõnas, et kuigi selle õnnetuse asjaolud on veel selgitamisel, vähendab kinnitatud turvavöö õnnetusse sattumise korral raskemate vigastuste riski oluliselt. "Paneme inimestele tugevalt südamele, et nad enda ohutuse igakülgseks tagamiseks sõitu minnes igal juhul turvavöö kinnitataks ning seda olenemata, kas ees on lühem või pikem teekond, kas sõidetakse autos või bussis, ees- või tagaistmel," ütles Pedosk.

Traagilise liiklusõnnetuse kõigi asjaolude väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Kommentaarid puuduvad