Viljandis inimese tapnud mehele esitati kahtlustus mõrvas

Kohus võttis vahi alla eelmisel nädalal Viljandis inimese tapnud mees, talle on esitatud kahtlustus mõrvas ning lisaks ka tapmiskatses.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja sõnul on mehele, kes eelmise nädalala reedel tappis Viljandis Valuoja puiesteel kortermaja trepikojas mehe, esitatud kahtlustus tapmiskatses ning mõrvas.

Kahtlustuse kohaselt ostis mees 15. aprillil poest ketaslõikuri ja lõikeketta, läks oma elukohta ning lõikas katki relvakapi ukse, kust võttis oma lähedasele kuuluva tulirelva Nagan. Pärast seda läks mees trepikotta ning tulistas läbi suletud korteriukse korrus kõrgemal asuvasse korterisse, kus viibisid naine ja väike laps. Tulistamise tagajärjel keegi vigastada ei saanud.

Hiljem tulistas kahtlustatav trepikojas hetkel teise ja kolmanda korruse vahel viibinud meest ja naist. Üks kuul tabas meest selga. Vaatamata meedikute püüdele, ei õnnestunud kahjuks viga saanud 39-aastast meest päästa ning ta suri sündmuskohal.

Politseinikud pidasid kuriteo toimepanemises kahtlustatavana kinni sama maja elaniku, 38-aastase mehe. Pressiesindaja lisas, et mehe teo motiiv ei ole praegu teada.

Pühapäeval esitas Lõuna ringkonnaprokuratuur kohtule taotluse mehe vahistamiseks. Kohus rahuldas taotluse ning mees võeti kriminaalasja eeluurimise ajaks vahi alla.

Kahtlustatav ei olnud varem kriminaalkorras karistatud, tal pole ka kehtivaid karistusi väärteokorras.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi Viljandi politsei.

Kommentaarid puuduvad