Kohus kaalub pedofiili vanglast vabastamist

Seitsmesed

Tartu maakohus vaeb teisipäeval pedofiiliakuritegude eest karistust kandva Meelis Hansari enne tähtaega vanglast vabastamist, vahendab BNS.

Meelis Hansar (43) kannab kuueaastast vanglakaristust kaheksa-aastase tüdruku suhtes toime pandud sugulise kire vägivaldse rahuldamise eest. Tema karistusaeg algas 25. septembril 2013 ja lõppeb 23. märtsil 2020.

Hansarit on kriminaalkorras karistatud kaks korda ja mõlemal korral on tegu olnud laste vastu toime pandud seksuaalkuritegudega.

Eelmise aastal leidis kohus, et Hansari puhul on uue kuriteo toimepanemise risk jätkuvalt kõrge, mistõttu teda pole võimalik enne tähtaega vanglast vabastada. 

Viru maakohus mõistis Hansari 2014. aasta 14. novembril kuueks aastaks vangi kaheksa-aastase tüdrukuga oma sugukire vägivaldse rahuldamise eest.

Samas mõistis kohus ta süü tõendamatuse tõttu õigeks lapsporno hoidmises, vabaduse võtmises seadusliku aluseta, kehalises väärkohtlemises ja vägistamises.

Viru ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi pani Hansar seksuaalkuriteo toime 2013. aasta suvel. Sama aasta septembris pidasid Ida prefektuuri kriminaalpolitseinikud ta Narvas kinni ning prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal ta vahistati.

Hansar kandis alates 2004. aasta 22. juulist kaheksa aasta pikkust vangistust pedofiilia, sugukõlvatuste, alaealise korduva vägistamise ja lapse seksuaalse ahvatlemise eest.

Süüdistuse järgi pani Hansar kuriteod toime aastatel 1997-2004 ning tema kuritegudes olid kannatanuteks 8-13-aastased poisid.

Hansar kandis vanglas kogu karistuse täielikult ära ja vabanes vanglast 2012. aastal.

Kommentaarid puuduvad