Joobes juhti jälitanud politseibuss sõitis teelt välja

Seitsmesed

Jõgevamaal sõitis teelt välja ja paiskus vastu puid joobes juhti jälitanud politseibuss, korravalvurid õnnetuses tõsisemalt viga ei saanud. 

Öösel kella 00.30 ajal Jõgeva vallas Siimusti-Kaave teel patrullinud politseinikud märkasid sõiduautot Volkswagen Bora, mille sõidustiil oli kahtlane, edastas Lõuna prefektuur. Patrull andis autojuhile vilkuritega peatumismärguande, kuid juht kiirendas, sõitis eest ära ning kadus mõneks ajaks politseinikel silmist. Piirkonda kaasati ohtlikku juhti otsima ka teised lähistel olnud patrullid.

Patrullitalituse juht Alvar Pähkel kirjeldas, et üks patrullidest nägi põgenevat Volkswagenit Kaarepere-Palamuse teel ning andis sellele taas märguande peatumiseks, kuid juht jällegi eiras seda. „Sõidukile järgnedes sattus üks patrullbuss Pikkjärve-Sääsküla teel lauges kurvis külglibisemisse ning paiskus teelt välja vastu puud. Politseibussis olnud ametnikud õnneks tõsisemalt viga ei saanud ja jätkasid teenistust,“ sõnas Pähkel.

Peagi tabas teine patrull Volkswageni juhi, 16-aastase noormehe, kel tuvastati alkoholijoove. Noormees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning tema suhtes käib kriminaalmenetlus.

„Ohtlikele liiklejatele järgnemine on alati kõrgendatud risk, sest kiirused on enamasti suured. Samas on politseinikud saanud põhjaliku väljaõppe, et neid riske võimalikult madalana hoida. Joobekahtlusega juhti suhtub politsei alati täie tõsidusega, mistõttu võib siiski juhtuda, et suurema liiklusohutuse tagamiseks tuleb politseinikel teha seda ka vahetult oma turvalisuse arvelt,“ sõnas Pähkel.

Tänavu on politsei Eestis liiklusest kõrvaldanud 283 joobes juhti, mullu samal perioodil 252 joobes juhti. Kahe nädalaga on joobes juhid põhjustanud 24 avariid, mullu samal ajal 23 avariid.

Kommentaarid puuduvad