Lihula tankla tulistamises sai kaks inimest surma ja kolm viga

uudised.ee

Politseinikud pidasid täna öösel kella 00.40 ajal kinni 32-aastase mehe, kes õhtul kella 22 ajal tulistas Pärnumaal Lihula lähedal tanklas võõraste inimeste pihta, kellest kaks surid, teatas korrakaitse pühapäeva varahommikul avalduses.

Tulistamises sai veel kolm inimest vigastada. Politsei korraldas tulistaja tabamiseks ulatusliku operatsiooni. 

Esialgse info kohaselt põhjustas 32-aastane Subaruga sõitnud mees Lihulas tankla juures liiklusõnnetuse, kuid lahkus sündmuskohalt. Teada on, et pärast liiklusõnnetuse paigast lahkumist tulistas ta tankla lähistel mootorratturit, kes suri saadud vigastustesse sündmuskohal.

Samuti avas ta tule ühe auto suunas, milles oli kokku neli inimest - mees, naine ja kaks väikest last. Autos olnud naine suri saadud vigastustesse, mees ja kaks last said viga ja on praegu meedikute hoole all.

Pärast tulistamist jõudis mees veel piirkonnas ringi liikuda, kuid põgenes hiljem metsatukka. Lääne prefekt Kaido Kõplas ütles, et politsei reageeris väga suurte jõududega, et relvastatud mees kiiresti kinni pidada.

Piirasime ala ning panime kinni ümberkaudsed teed. Mees avas tule ka politseinike suunas, kuid paarkümmend minutit enne kella ühte öösel pidasime ta selle sama tankla lähedal kinni. Kinnipidamisel mees politseinikele vastupanu ei osutanud,“ ütles Kõplas. 

Kõplas lisas, et praegu ei ole teada, miks mees inimesi tulistas. „Me ei tea, mis oli selle mehe tegutsemise ajend, kuid politsei teeb kõik, et see kiiresti välja selgitada,“ sõnas prefekt.

Juhtivprokurör Kristine Tamm selgitas, et kinni peetud mehele esitatakse kahtlustus mõrvas. "Toimunu on kogukonda šokeeriv. Esmaseid uurimistoiminguid viiakse läbi neil minutitel ning teeme omalt poolt kõik, et sündmuste asjaolud võimalikult kiiresti välja selgitada." 

32-aastasel mehel on kehtiv relvaluba. 

Politsei avaldab hukkunute lähedastele kaastunnet.

Kommentaarid puuduvad