Sanktsioonide mõju? Peterburi–Tallinna bussiliini piletite nõudlus on hüppeliselt kasvanud

“Kui varasemalt oli Peterburist Eestisse kolm kuni neli igapäevast väljumist, siis nüüd on see arv kasvanud kuueni ning olenevalt päevast ka mõned lisareisid. Helsingisse on varasema ühe reisi asemel hetkel kaks reisi päevas,” ütles Remmel BNS-ile.  Tallinna–Peterburi ning Helsingi–Peterburi liinide mõlemal suunal kokku on viimase viie päeva ehk 26. veebruari kuni 2. märtsi keskmine päevaste reisijate hulk võrreldes veebruari varasemate päevade keskmise reisijate hulgaga kasvanud koguni 121 protsenti. “Peterburist Eesti ja Soome suunal on hüppeliselt kasvanud teiste, peamiselt Euroopa, riikide kodanike osakaal, aga kasvu on näha ka Vene kodanike hulgas,” lisas Remmel.  Tema kinnitusel pakub Lux Express võimalust Peterburi–Tallinna ja […]

“Kui varasemalt oli Peterburist Eestisse kolm kuni neli igapäevast väljumist, siis nüüd on see arv kasvanud kuueni ning olenevalt päevast ka mõned lisareisid. Helsingisse on varasema ühe reisi asemel hetkel kaks reisi päevas,” ütles Remmel BNS-ile. 

Tallinna–Peterburi ning Helsingi–Peterburi liinide mõlemal suunal kokku on viimase viie päeva ehk 26. veebruari kuni 2. märtsi keskmine päevaste reisijate hulk võrreldes veebruari varasemate päevade keskmise reisijate hulgaga kasvanud koguni 121 protsenti. “Peterburist Eesti ja Soome suunal on hüppeliselt kasvanud teiste, peamiselt Euroopa, riikide kodanike osakaal, aga kasvu on näha ka Vene kodanike hulgas,” lisas Remmel. 

Tema kinnitusel pakub Lux Express võimalust Peterburi–Tallinna ja Peterburi–Helsingi liinidel reisida seni, kuni see on võimalik ning ohutu, kuna praegu on oluline võimaldada inimestel jõuda koju.  

Teisi transpordivõimalusi on vähe, kuna Eesti rongiühendus Venemaaga katkes COVID-19 pandeemia tõttu juba 2020. aasta aprillis ning Venemaa rünnaku tõttu Ukrainas on katkenud ka Venemaa lennuühendused nii Eesti kui ülejäänud Euroopaga.

Pühapäeval keelas Eesti Poola, Tšehhi, Läti ja Leedu eeskujul ametlikult enda õhuruumi kasutamise kõikidel õhusõidukitel, mis on Venemaa kodanike või lennuettevõtete omanduses või kasutuses. Samal päeval tegi Euroopa Komisjoni president Ursula der Leyen avalduse, kus ütles, et oma õhuruumi sulgeb ka Euroopa Liit tervikuna.