Tallinnas mälestatakse märtsipommitamise ohvreid heli- ja valgusinstallatsiooniga

Eesti Mälu Instituudi ja Eesti Muinsuskaitse Seltsi algatusel on kõik oodatud Tallinna märtsipommitamise ja Ukrainas alanud sõja süütute ohvrite mälestamise sündmustele, teatas linnavalitsuse pressiesindaja. Harju tänavale püstitatakse ka valgus- ja heliinstallatsioon, mis tuletab meelde linnade pommitamise õudusi. Märtsipommitamise ohvrite matmispaigal Siselinna kalmistul peetakse mälestusteenistus kell 12 ja hingepalve peab Eesti Apostliku Õigeusu kiriku ülempreester Aleksander Sarapik. Mälestuskontsert Püha Vaimu kirikus algab kell 18 ja seal teenib Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku õpetaja Gustav Peeter Piir. Küünlad ohvrite mälestuseks süüdatakse Harju tänavale ja haljakule tänava ääres alates kell 19.15. Soovi korral võib kaasa võtta oma küünla. 1944. aasta 9. märtsi õhtul pommitas […]

Eesti Mälu Instituudi ja Eesti Muinsuskaitse Seltsi algatusel on kõik oodatud Tallinna märtsipommitamise ja Ukrainas alanud sõja süütute ohvrite mälestamise sündmustele, teatas linnavalitsuse pressiesindaja. Harju tänavale püstitatakse ka valgus- ja heliinstallatsioon, mis tuletab meelde linnade pommitamise õudusi.

Märtsipommitamise ohvrite matmispaigal Siselinna kalmistul peetakse mälestusteenistus kell 12 ja hingepalve peab Eesti Apostliku Õigeusu kiriku ülempreester Aleksander Sarapik.

Mälestuskontsert Püha Vaimu kirikus algab kell 18 ja seal teenib Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku õpetaja Gustav Peeter Piir.

Küünlad ohvrite mälestuseks süüdatakse Harju tänavale ja haljakule tänava ääres alates kell 19.15. Soovi korral võib kaasa võtta oma küünla.

1944. aasta 9. märtsi õhtul pommitas Nõukogude Liidu lennuvägi Tallinna linna. Kahes rünnakulaines hävis kokku 1549 hoonet ja 3350 sai kahjustada. Tollasest linna elamispinnast moodustas see ligi kolmandiku. Pea 20 000 elanikku jäi ilma oma kodudest. Hävis rahvussümbol Estonia teater ja vanalinn sai rängalt kannatada Harju tänava piirkonnas. Rünnaku tõttu hukkus 554 Eesti elanikku.

Tänavu 24. veebruaril alustas Venemaa sõda Ukraina vastu, mille käigus on pommitatud Ukraina linnades eluasemeid, tsiviiltaristut ja sealhulgas haiglaid. Rünnakutes hukkunute ja haavatute tsiviilelanike arv on Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni hinnangul ületanud tuhande inimese piiri ja kasvab sõja iga päevaga. Ukrainast on sõja eest põgenenud sadu tuhandeid inimesi ja veel rohkem inimesi on pidanud riigi sees oma kodust lahkuma.