See hetk on käes! Kaja Kallas: alates teisipäevast kaob koroonapassi nõue ja kella 23 piirang

Nüüd ongi kauaoodatud päev kätte jõudnud. “Hommikused andmed näitavad, et viimase kümne päeva keskmisena on eestimaalasi haiglatesse jõudnud raskes seisus 24,9. Sedagi on palju, aga siiski piisavalt vähe, et meie haiglad suudaksid tööd jätkata ning saaksime kontrollimeetmed kaotada,” kirjutas peaminister. Seega alates teisipäevast: loobutakse Eestis covid-tõendi nõudest – kõik inimesed saavad vaktsineerimis- ja läbipõdemistõendita käia kultuuri- ja meelelahutusüritustel, toitlustusasutustes ja mujal; kaotatakse meelelahutusasutustes ja mujal kehtiva kella 23 sulgemisaja piirangu. Jääb vaid: kohustus kanda avalikes kohtades enda ja teiste kaitseks maski. südamest soovitus vaktsineerida ja kindlasti teha tõhustusdoos – omikrontüvi on jätkuvalt väga nakkav ning see ei ole lihtne haigus, […]

Nüüd ongi kauaoodatud päev kätte jõudnud.

“Hommikused andmed näitavad, et viimase kümne päeva keskmisena on eestimaalasi haiglatesse jõudnud raskes seisus 24,9. Sedagi on palju, aga siiski piisavalt vähe, et meie haiglad suudaksid tööd jätkata ning saaksime kontrollimeetmed kaotada,” kirjutas peaminister.

Seega alates teisipäevast:

  • loobutakse Eestis covid-tõendi nõudest – kõik inimesed saavad vaktsineerimis- ja läbipõdemistõendita käia kultuuri- ja meelelahutusüritustel, toitlustusasutustes ja mujal;
  • kaotatakse meelelahutusasutustes ja mujal kehtiva kella 23 sulgemisaja piirangu.

Jääb vaid:

  • kohustus kanda avalikes kohtades enda ja teiste kaitseks maski.
  • südamest soovitus vaktsineerida ja kindlasti teha tõhustusdoos – omikrontüvi on jätkuvalt väga nakkav ning see ei ole lihtne haigus, kuid vaktsineerimisest on palju abi.

“Tean, et paljud on seda otsust oodanud ja andnud oma panuse, et see päev võimalikult kiiresti kätte jõuaks. Suur aitäh kõigile! Nüüd on meist igaühe kätes see, et saaksime ka edaspidi kontrollimeetmeteta hakkama,” märkis peaminister.