Põlvas lahkus jäädavalt Eesti vanim mees

«Mu isa Hugo-Eduard Vaino surmast on möödunud kaks päeva. Ta elas pikad 106 aastat, sellest Ukrainas 20 aastat. Kümme aastat viibis ta vaba Eesti patrioodina nõukogude vangilaagrites. Igavene mälestus!» andis oma ühismeediakontol teada lahkunu tütar, Ukraina lääneosas Ivano-Frankivskis elav ukraina kirjanik Maria Vaino. Haiglas viibiva isaga ei õnnestunud tütrel viimasel ajal enam suhelda, sest taat oli juba üsna raskes seisus. Oma ukrainlannast abikaasaga tutvus Hugo-Eduard Vaino vangilaagris, kust suunduti vabanemise järel koos Ukrainasse. Neil sündis kaks tütart. «Isa töötas keevitajana raudbetoontoodete tehases. Ühel päeval tõi koduigatsus ta aga Eestisse tagasi, ema aga kartis temaga kaasa sõita,» rääkis Maria Vaino. Enne […]

«Mu isa Hugo-Eduard Vaino surmast on möödunud kaks päeva. Ta elas pikad 106 aastat, sellest Ukrainas 20 aastat. Kümme aastat viibis ta vaba Eesti patrioodina nõukogude vangilaagrites. Igavene mälestus!» andis oma ühismeediakontol teada lahkunu tütar, Ukraina lääneosas Ivano-Frankivskis elav ukraina kirjanik Maria Vaino.

Haiglas viibiva isaga ei õnnestunud tütrel viimasel ajal enam suhelda, sest taat oli juba üsna raskes seisus.

Oma ukrainlannast abikaasaga tutvus Hugo-Eduard Vaino vangilaagris, kust suunduti vabanemise järel koos Ukrainasse. Neil sündis kaks tütart. «Isa töötas keevitajana raudbetoontoodete tehases. Ühel päeval tõi koduigatsus ta aga Eestisse tagasi, ema aga kartis temaga kaasa sõita,» rääkis Maria Vaino.

Enne haiglasse jõudmist viibis Eesti vanim mees Räpina külje all Ristipalo pansionaadis, kus teda läinud aasta oktoobris käisid 106. sünnipäeval tervitamas vallavanem Enel Liin ja abivallavanem Piret Rammo. Nende kinnitusel oli sünnipäevalaps jätkuvalt terane ja tundis rõõmu saabunud külaliste üle.

Veel mõne aasta eest väljendas Hugo-Eduard Vaino soovi elada 113-aastaseks.

Rahvastikuregistri andmetel on Eesti vanim naine praegu 108-aastane Lääne-Virumaa elanik. Eesti vanim mees on 104-aastane ja elab Tartumaal, edastas siseministeeriumi kommunikatsiooninõunik Veiko Pesur.