Raua väitlusstuudio: kas Vene ja Valgevene rahvale määratud piirangud on põhjendatud?

Ukraina sõja valguses teatas Tartu Ülikool, et ei võta enam Vene ja Valgevene rahvusest tudengeid vastu. Saates kerkis küsimus, kas ja mil määral on Vene ning Valgevene rahvale kehtestatud piirangud õigustatud. Osade inimeste arvates on see ülekohtune, sest Vene ja Valgevene kodanikud on olnud pikaaegse ja karmi režiimi ohvrid ning see, et nad sõda või Putinit toetavad, on propaganda tulemus.  Erakond Isamaa esindaja Andres Metsoja sõnul on Vene rahvas olnud iga päev riigi kujunemise juures, mistõttu ei saa tänasel päeval rääkida sellest, et me riigi ja rahva teineteisest lahutaksime.  Reformierakonna esindaja Jürgen Ligi ei ole nõus, et Venemaa rahvas ise […]

Ukraina sõja valguses teatas Tartu Ülikool, et ei võta enam Vene ja Valgevene rahvusest tudengeid vastu. Saates kerkis küsimus, kas ja mil määral on Vene ning Valgevene rahvale kehtestatud piirangud õigustatud.

Osade inimeste arvates on see ülekohtune, sest Vene ja Valgevene kodanikud on olnud pikaaegse ja karmi režiimi ohvrid ning see, et nad sõda või Putinit toetavad, on propaganda tulemus. 

Erakond Isamaa esindaja Andres Metsoja sõnul on Vene rahvas olnud iga päev riigi kujunemise juures, mistõttu ei saa tänasel päeval rääkida sellest, et me riigi ja rahva teineteisest lahutaksime. 

Reformierakonna esindaja Jürgen Ligi ei ole nõus, et Venemaa rahvas ise millegi eest ei vastuta. “Igal inimesel on võimalus informatsiooni koguda ja kriitiliselt südamega hinnata, mitte eitada ilmselgeid infokilde,” rääkis Ligi. “Massiliselt öeldakse ikka, et Putin otsustas. See ei ole nii, et Putin üksi. Inimesel ei ole õigus olla lõpuni loll ja südametu. Ka (Eestis- toim) vene ajal sai jääda ausaks ja samas meil need infokanalid puudusid. Venelastel on need infokanalid olemas, aga nad on neid ignoreerinud,” tõdes Ligi. 

EKRE esindaja Leo Kunnase arvates võib venelastel praegu väga keeruline olla, sest Venemaa ründas riiki, kus elab ka tema enda kodanikke. “Nad läksid ise enda juurte kallale. Venelane olla on moraalselt väga raske…Ja see jõuab ka kunagi neile kohale, mida tegelikult tehti” arvas Kunnas.

Vaata debatti lähemalt videost: