Venemaa käivitas menetluse Euroopa Nõukogust lahkumiseks: lahkume kahjutundeta

Ministeerium postitas avalduse lahkumismenetluse kohta oma Telegrami kontole, märkides, et on teavitanud sellest ka õigusorganisatsiooni peasekretäri Marija Pejčinović Burićit. Ukraina nõudis esmaspäeval, et Venemaa visataks otsekohe Euroopa Nõukogust välja, öeldes, et Moskval ei ole õigust liikmeks jääda pärast vägede saatmist Ukrainasse. Venemaa kõik esindusõigused peatati päev pärast seda, kui kümned tuhanded Vene sõjaväelased 24. veebruaril Ukrainasse tungisid. Vene välisministeerium nimetas sellist sammu diskrimineerivaks, öeldes, et “sellistes tingimustes ei saa meie riik jääda Euroopa Nõukokku”. Pejčinović Burić ütles varem sel kuul AFP-le, et “üha rohkem hääli nõuab, et järgmine samm oleks Venemaa Föderatsiooni väljaviskamine”. Venemaa ühines Euroopa Nõukoguga 1996. aastal. “Me […]

Ministeerium postitas avalduse lahkumismenetluse kohta oma Telegrami kontole, märkides, et on teavitanud sellest ka õigusorganisatsiooni peasekretäri Marija Pejčinović Burićit.

Ukraina nõudis esmaspäeval, et Venemaa visataks otsekohe Euroopa Nõukogust välja, öeldes, et Moskval ei ole õigust liikmeks jääda pärast vägede saatmist Ukrainasse.

Venemaa kõik esindusõigused peatati päev pärast seda, kui kümned tuhanded Vene sõjaväelased 24. veebruaril Ukrainasse tungisid.

Vene välisministeerium nimetas sellist sammu diskrimineerivaks, öeldes, et “sellistes tingimustes ei saa meie riik jääda Euroopa Nõukokku”.

Pejčinović Burić ütles varem sel kuul AFP-le, et “üha rohkem hääli nõuab, et järgmine samm oleks Venemaa Föderatsiooni väljaviskamine”.

Venemaa ühines Euroopa Nõukoguga 1996. aastal.

“Me lahkume sellisest Euroopa Nõukogust kahjutundeta,” ütles Vene välisministeerium teisipäeval.