Repinski lahkub Keskerakonnast ja riigikokku uuesti ei kandideeri: tahan olla vaba ja sõltumatu!

Töö ajal taksot sõitmise ja maksumaksja raha eest suures koguses kütuse ostmise pärast kriitika alla langenud riigikogu liige Martin Repinski lahkub enda väitel Keskerakonnast ja enam riigikokku ei kandideeri. 

“Otsustasin 2023. aasta riigikogu valimistel mitte kandideerida eelmisel aastal. Tänaseks seitse aastat tööd riigikogus on olnud põnev ja väljakutseid pakkuv aeg, kuid ettevõtlus tõmbab mind mõlemast kuuhõlmast tagasi. Riigikokku ma järgmisel aastal ei kandideeri ning astun välja erakonnast ja lahkun ka fraktsioonist, et olla vaba ja sõltumatu,” kirjutas Repinski sotsiaalmeedias. 

Ta tänab kõiki erakonnakaaslasi, kellega koos on vedanud Eesti riigi vankrit, teinud poliitikat ja edendanud Eesti elu. “See aeg on mind arendanud, laiendanud silmaringi ning toonud palju sõpru. Paraku ka mõne vaenlase, mis ongi vist paratamatu,” kirjutas Repinski, lisades, et plaanib riigikogus töötada kuni mandaadi lõpuni järgmisel kevadel.

Repinski sõnul toetab ta kõigil osulistel hääletustel Keskerakonda, kui fraktsioon seda vajalikuks peab. “Mul ei ole negatiivseid tunded ei oma erakonna ega erakonnakaaslaste suhtes ning usun, et sõprus ja koostöötahe jätkuvad ka peale minu lahkumist päevapoliitikast. Ettevõtlus on mind toitnud ja katnud enne poliitikuelu ning küllap teeb seda ka edaspidi,” ütles Repinski. 

Saadiku sõnul on tal mitmeid ideid, mida tahan ellu viia. “Usun, et need, kellel on tahet ja pealehakkamist, võivad kogeda edu mitmel rindel. Mind rõõmustavad siiani inimesed, keda sain sõidutada ning olen tänulik nende siiraste emotsioonide eest, mida minu mängurõõmuga tehtud taksotöö neile pakkus,” ütles Repinski. 

Tema sõnul on teda mõneti kurvastanud avalikult peale surutud arvamus, et tipp-poliitikud peaksid olema justkui igavad ja saamatud, nad ei tohi ette võtta midagi, milles on elurõõmu ja elutahet. “Minus on lähedaste hinnangul mõlemat ning ma ei ole suutnud ega taha loobuda kummastki. Ma olen tahtnud luua enda ümber maailma, mitte lasta maailmal luua ennast,” märkis Repinski.  

“Poliitiku jaoks kahjuks olen liiga vähe mõelnud sellele, kuidas asjad näivad, ning liiga palju sellele, mis on mõistlik, kasulik ja võimalik. Ettevõtja jaoks on kolm viimast ainumõeldavad tegutsemisjuhised, millest olengi lähtunud, kuid poliitiku jaoks see päris nii ei ole,” arutles riigikogu liige. 

Tema sõnul peab poliitik tegema otsuseid lähtuvalt sellest, mis on populaarne, vähemalt pealtnäha omakasupüüdmatu, mis paistab ilus. Needki ei ole halvad lähtealused, osaliselt on nad vajalikud ka ettevõtluses, kuid pole seal sugugi esmatähtsad.

“Kindlasti ei plaani ma järgmisel aastal lahkuda Eesti elust. Tahan muuta Eestit paremaks ja mõistvamaks paigaks, kus on vähem kadedust ja tühised etteheiteid, mille tõukejõud ei ole õiglus, vaid isiklik kibestumine. Ma tahan, et igal inimesel Eestis läheb hästi. Ma tahan, et me tunneme ühiselt rõõmu sellest, mida oleme suutnud koos teha ja luua. Aitäh, poliitika. Aitäh, Riigikogu. Aitäh, Keskerakond. Aitäh, Eesti. Ma armastan teid,” lõpetas Repinski oma sotsiaalmeedia sissekande.