Tähelepanu! Sõnumiteel levib uus ja äärmiselt salakaval petuskeem, mille ohvrid on kaotanud juba tuhandeid

Petuskeemi järgi saadetakse ohvri telefonile sõnum, milles on kirjas, et postipaki kättesaamiseks tuleb kinnitada makse. Lingile vajutades avaneb uus leht, kuhu on lisatud tuntud kullerfirma logo või mõni muu viide postiteenusele. Edasi minnes palutakse sisestada oma elukoha ja pangakaardi andmed. “Oma andmed sisestades ja makse kinnitamisel ei laeku sulle pakk, vaid kontolt kaob suurem summa raha,” hoiatavad korrakaitsjad, lisades, et praeguseks on sellise pettuse teel kaotatud kelmidele kokku ligi 7000 eurot. Eile andis ka telekommunikatsoonifirma Telia teada, et nende kliente pommitati petusõnumitega. Telia Eesti küberturbe valdkonna juhi Aigar Käisi sõnul on tegu skeemiga, millega üritatakse inimestelt välja petta nende krediitkaardi […]

Petuskeemi järgi saadetakse ohvri telefonile sõnum, milles on kirjas, et postipaki kättesaamiseks tuleb kinnitada makse. Lingile vajutades avaneb uus leht, kuhu on lisatud tuntud kullerfirma logo või mõni muu viide postiteenusele. Edasi minnes palutakse sisestada oma elukoha ja pangakaardi andmed.

“Oma andmed sisestades ja makse kinnitamisel ei laeku sulle pakk, vaid kontolt kaob suurem summa raha,” hoiatavad korrakaitsjad, lisades, et praeguseks on sellise pettuse teel kaotatud kelmidele kokku ligi 7000 eurot.

Eile andis ka telekommunikatsoonifirma Telia teada, et nende kliente pommitati petusõnumitega. Telia Eesti küberturbe valdkonna juhi Aigar Käisi sõnul on tegu skeemiga, millega üritatakse inimestelt välja petta nende krediitkaardi andmeid.

„SMS-is püütakse jätta muljet, nagu oleks inimene saanud DHL-i poolt paki, mille kättesaamiseks tuleb raha maksta. Tegelikkuses püütakse inimesi sel moel meelitada sisestama oma krediitkaardi andmeid. Kindlasti ei tohi kunagi ühegi sellise SMSi peale hakata kuhugi oma paroole või andmeid sisestama, kuna see võib lõppeda pangakonto tühjendamisega,“ hoiatas Käis.

Telia küberturbe juhi sõnul tuleb sellised SMS-id oma telefonist kustutada ning informeerida kahtlase sisuga SMS-ist oma teenusepakkujat.

Telia on omalt poolt kõnealust SMS-i levitava numbri blokeerinud.