Mida teha tuludeklaratsioonist saadud rahaga? Eksperdid soovitavad koheselt investeerida

“Kui tulu kiiresti investeerida, on liitintressi mõju suurem, mis tähendab, et kasum hakkab omakorda kasumit tekitama,” märkis Luminori klienditeenuste juht Kaspar Kork. Lisaks investeerimisele on aga panga klienditeenuste juhi sõnul häid võimalusi ja lahendusi veelgi. Korki sõnul võiks igal inimesel olla viis erinevat kontot, kuhu igakuiselt saadav raha paigutada ning mis on üksteisest eristatavad sihtotstarbe järgi. Need kontod esindavad justkui füüsilise rahakoti erinevaid vahesid ja annavad Korki sõnul võimaluse raha teadlikult jaotada ja kasutada ilma, et seda asjatult kulutataks. “Kui esimene ehk peamine konto on see, mida kasutatakse igapäevaste kulutuste tegemiseks, sealhulgas arvete tasumiseks ja poes käimiseks, siis teine konto […]

“Kui tulu kiiresti investeerida, on liitintressi mõju suurem, mis tähendab, et kasum hakkab omakorda kasumit tekitama,” märkis Luminori klienditeenuste juht Kaspar Kork.

Lisaks investeerimisele on aga panga klienditeenuste juhi sõnul häid võimalusi ja lahendusi veelgi. Korki sõnul võiks igal inimesel olla viis erinevat kontot, kuhu igakuiselt saadav raha paigutada ning mis on üksteisest eristatavad sihtotstarbe järgi. Need kontod esindavad justkui füüsilise rahakoti erinevaid vahesid ja annavad Korki sõnul võimaluse raha teadlikult jaotada ja kasutada ilma, et seda asjatult kulutataks.

“Kui esimene ehk peamine konto on see, mida kasutatakse igapäevaste kulutuste tegemiseks, sealhulgas arvete tasumiseks ja poes käimiseks, siis teine konto võiks olla pühendatud investeerimistegevustele, sealhulgas kolmandale sambale,” soovitas ta.

Kolmandale kontole võiks koguneda raha, mis on mõeldud elu nautimiseks ehk meelelahutuseks. Neljandal kontol olevat raha tuleks kasutada harimise ja õppimise eesmärkidel. “Me kõik tahame ennast harida, saada paremaks ja targemaks ning oma teadmisi täiendada. Neljandal kontol olev summa võikski olla selliste soovide realiseerimiseks, olgu selleks mõni koolitus, kursus, kool või hariv kirjandus,” rääkis Kork.

Viies ehk viimane konto on mõeldud tagavaraks ehk ootamatuteks hädajuhtumiteks. “See on reservkonto juhuks, kui pesumasin läheb katki või auto lakkab töötamast. Nii saab seda raha kasutada, minemata näiteks aktsiate või arvete maksmiseks mõeldud raha kallale,” selgitas ta. Millised summad igale kontole kanda, oleneb juba inimese võimalustest ja soovidest. 

Tuludeklaratsiooni täitmisest saadavat tulu võiks Korki sõnul aga targalt jaotada just viimase nelja konto vahel, mitte suunata seda igapäevaste ostude tegemiseks. 

Maksu- ja tolliamet on 25. märtsi seisuga tagastanud ligikaudu 180 miljonit eurot enammakstud tulumaksu 452 000 isikule.