Massiline inflatsioon: hinnakasv Eestis jäi alla vaid ühele Euroopa Liidu riigile

Eestis kiirenes inflatsioon aga eelduslikult 11,6 protsendilt 14,8 protsendini, mis jäi alla vaid Leedu hinnakasvule, kus esialgsetel andmetel kiirenes inflatsioon veebruarikuu 14 protsendilt 15,6 protsendini. Leedule ja Eestile järgnesid Holland 11,9-protsendise ja Läti 11,2-protsendise hinnakasvuga.  Euroala inflatsiooni kiirenemisesse panustasid eelmisel kuul enim 44,7-protsendise kasvuga energiahinnad. Järgnesid 5 protsendiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad, 3,4 protsendiga tööstuskaubad ning 2,7 protsendiga teenused. Nendest euroala liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon mätsis 4,6 protsendiga aeglaseim Maltal, järgnesid 5,1 protsendiga Prantsusmaa, 5,5 protsendiga Portugal ja 5,6 protsendiga Soome.  Euroopa Keskpank (ECB) on seadnud uueks sümmeetriliseks inflatsioonieesmärgiks 2 protsenti keskpikas plaanis. Varem oli selleks […]

Eestis kiirenes inflatsioon aga eelduslikult 11,6 protsendilt 14,8 protsendini, mis jäi alla vaid Leedu hinnakasvule, kus esialgsetel andmetel kiirenes inflatsioon veebruarikuu 14 protsendilt 15,6 protsendini. Leedule ja Eestile järgnesid Holland 11,9-protsendise ja Läti 11,2-protsendise hinnakasvuga. 

Euroala inflatsiooni kiirenemisesse panustasid eelmisel kuul enim 44,7-protsendise kasvuga energiahinnad. Järgnesid 5 protsendiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad, 3,4 protsendiga tööstuskaubad ning 2,7 protsendiga teenused.

Nendest euroala liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon mätsis 4,6 protsendiga aeglaseim Maltal, järgnesid 5,1 protsendiga Prantsusmaa, 5,5 protsendiga Portugal ja 5,6 protsendiga Soome. 

Euroopa Keskpank (ECB) on seadnud uueks sümmeetriliseks inflatsioonieesmärgiks 2 protsenti keskpikas plaanis. Varem oli selleks veidi alla 2 protsendi.