Mart Helme lahkumist riigikogust nõuab juba üle 20 000 inimese

BNS

Mart Helme
Foto: Madis Veltman/Delfi

Rahvaalgatusele Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) poliitiku Mart Helme riigikogust lahkuma sundimiseks oli kolmapäeva pärastlõunaks allkirja andnud üle 20 000 inimese.

"Mart Helme on teada tuntud oma liigjulge suuvärgi poolest, mis annab soovida," seisab petitsioonis "Mart Helme riigikogust välja!". "Üha rohkem ja rohkem leiab üks riigikogu liige, et täiesti normaalne ja tavapärane on teiste inimeste avalik ja labane solvamine. Me kõik mäletame, kuidas mõne aja eest Helme sõimas peaminister Kaja Kallast bipolaarseks."

"Hiljutises väljaütlemises seoses Ukraina sõjapõgenikega on aga piir käes. Mida inimene endale lubab!!?? Mart Helme sõnad olid järgnevad: "Ukrainast tassitakse meile sisse nakkushaigusi, mille kohta me oleme arvanud, et neid Eestis enam ei saa kunagi olla." Need naised, noored naised, me ei tea, mida nad siin tegema hakkavad," jätkas Helme. "Võib-olla sajad tuhanded naised nendest hakkavad prostitutsiooniga tegelema. Kes võtab mürki ja ütleb, et see nii ei lähe?""

Rahvaalgatuses nõutakse Mart Helmelt parlamendisaadiku staatuse võtmist, kuid riigikogu liikme staatuse seaduse järgi pole sel ettepanekul perspektiivi.

Riigikogu liikme volitused lõpevad enne tähtaega tema asumisega mõnda teise riigiametisse; teda süüdi mõistva kohtuotsuse jõustumisega; tema tagasiastumisega käesoleva seadusega ettenähtud korras; kui riigikohus on otsustanud, et ta on kestvalt võimetu oma ülesandeid täitma ning tema surma korral.

Riigikogu aseesimees Hanno Pevkur on öelnud, et vastuse Mart Helme riigikogust lahkumiseks peavad andma Mart Helme ja EKRE.

Loe kõnealuse petitsiooni kohta lähemalt SIIT!

Näita 12 kommentaari

Mart Helme on Donald Trumpi koopia

Vasta

Väga ōige jutt. See 20 000 näitab seda eestis on lambad . Häbi olla eestlane ukraina siin sesl istuge sisse se kuradi ukraina. Ajukääparid

Vasta

Antud kommentaari postitaja aju mõõtmeid demonstreerib ilmekalt tema kasutatud ilus Eesti keel. Rohkem pole vaja lisada

Vasta

Üle mitme aasta üks hea ja õige soov 👍.
Mitte ükski inimene pole nii prosta mõtlemise ja välja pasundamisega rohkem häbi teinud,kui Helmed ja onku Grüntal.

Vasta

Kindel ei ! Mina ei nõua Mart Helme lahkumist . Üks väheseid kes räägib asjadest nii nagu on. Mulle ei meeldi lipitsemine lihtsalt selle pärast , et kellegile meeldida . Ja just temas on seda julgust.

Vasta

Aga Mart Helme poolt saab ka hääletada v??Kasvõi Reformierakonna kiusuks.Krt nad (oravad) koguaeg EKRE ja Keskerakonna ja Isamaa koalitsiooni ajal loopisid teistele erakondadele “kaikaid kodaratesse”

Vasta

Mart Helme kommentaar oli järsk, aga vägagi õigustatud. Mõned asjad võiksid ütlemata jääda, aga Marti ei saa nimetada halva vaistuga poliitikuks. Eestis on juba praegu töökohti väga piiratud koguses ja millegagi peavad nemad ju tegelema. Rootsi immigratsiooniteemat ei ole mõistlik alahinnata, muidugi ukrainlasi tuleb aidata, aga mitte endale kahju tehes, ukrainlased ongi temperamendi poolest teistsugused inimesed ja nemadki ütlevad tihtipeale väga hirmuäratavaid sõnu. Kahjuks reaalsuses sedasi asjad ei käi ja muidugi Delfi ei kirjuta kunagi mitu rahvaalgatust tehti peaministri tagasikutsumiseks. Arvestades kodanikke arvu kes hääletasid teda riigikokku ei saa kuidagi selliseid teid pidi teda välja visata. EKREt on palju kangutatud ja EKRE ei ole ideaalne, aga nendes on ka head
ja kõiki ühte patta panna ei ole arukas. See, et toetatakse Venemaad on puhas laim. Suhtumine peab olema mõlemapoolselt aus, samamoodi on õigus
esitada ka rahvaalgatust Mart Helme toetamiseks ja see koguks ka arvestaval hulgal allkirju.

Vasta

Tänapäeval on hästi palju tigetsemist, reaalses elus seda keegi ei julgeks korrata, sellise käitumisega teevad nad pigem endale kahju. Asja iva ei olnud mitte kuidagi halvustamises, ma olen kindel, et enamik allakirjutajatest ei ole seda sõnavõttu kuulanud, täpselt nagu Deutche Welle intervjuuga (tookord iga vene keelt kõnelev inimene kinnitaks, et ei saadetud selgelt Eestis elavaid inimesi välja).

Vasta

Muidugi on vaja õiged inimesed välja saada et omi musti tegevusi jätkata. Jälgin pidevalt ülekandeid ja imestan kui vähe “saadikuid” vahest kohal käib. Kogu see valitsus ja riigikogu punt tuleks laiali saata, kes vsngi kes mujale!

Vasta

Mart Helme räägib täitsa õiget juttu.

Vasta

Sellised sõnavõtud võiksid parlamendis olemata jääda, aga olgem ausad, oravad ei ole kohati sugugi paremad. Ma ei näe sõja õigustamise märke, vaenusümboleid ongi võimalik tõlgendada mitmeti. Helme ei ole esimene kes ütles, et ukrainlaste näol võib olla tegemist uuestikerkinud nakkushaigustega. Soovitan vaadata Kallase umbusalduse salvestust, bipolaarseks sõimamine on inetu, aga see oli tingitud sellest, et küsimustele üldse ei vastatud. Tõepoolest kui on raske aeg, siis inimesed enamasti ei ole töökoha suhtes väga valivad, tööpuuduse probleem oli juba ammu. “Kes võtab mürki, et see nii ei lähe” ja prostuutideks sõimamine ei ole sama.

Vasta