Noores eas rinnavähi diagnoosi saanud naine: püüdsin näidata lapsele, et kõik on hästi ja korras

Seitsmesed

rinnavägiseljatanud

Eestis haigestub igal aastal umbes 500 naist rinnavähki. “Seitsmestes” käis Kairit Lindmäe, kes sai noores eas rinnavähi diagnoosi ning suutis haiguse pärast aastaid kestnud võitlust seljatada.

11 aastat tagasi sai Kairit rinnavähi diagnoosi olles ise vaid 33-aastane. Kahtlus, et midagi on tervisega halvasti, tekkis naisel siis, kui avastas, et tema vasakus rinnas on ebaloomulik tükk. 

“Tehti uuringuid, et mis see täpsemalt see on. Mäletan neid Tallinasse sõite ja neid vastuseid sealt. See kohale jõudmine, et millega täpselt tegu on, oligi novembris, kui mulle öeldi, et pean minema operatsioonile,” meenutas Kairit. 

Naisel eemaldati operatsiooni käigus vasak rind, lümfid vasaku rinna juurest ja munasarjad. “Usaldasin arste nagu tänasel päeval. Kui nemad ütlevad, et tuleb nii teha, siis tuleb nii teha,” tõdes naine.

Kairiti võitlus rinnavähiga kestis viis aastat ning selle aja jooksul sai ta ka neli keemiaravi.

“Keemiaravi võttis ära kõik juuksed ja kurnas ka üsna tõsiselt, aga ma püüdsin olla vapper ja näidata lapsele, et kõik on hästi korras ja kõik toimib,” rääkis Kairit, et ta püüdis oma lapse eest raskeid hetki varjata. 

Kairit soovitab kõigile naistel oma rindu kontrollimas käia. “Igaljuhul tuleb käia sõeluuringutes ja iseennast jälgida koguaeg. Kui ei ole ka riskigrupis, siis kindlasti pöörduda oma naiste arsti poole või siis perearstiga kontsulteerida. Mida varem saadakse diagnoos teada, seda parem ja tõhusam see ravi on,” ütles Kairit. 

Vaata lähemalt videost:

Kommentaarid puuduvad