Uus reaalsus? Koroona vastu vaktsineerimisest võib saada iga-aastane norm

BNS

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige hinnangul liigub Eesti ühiskond tõenäoliselt regulaarselt tehtavate koroonavaktsiinide suunas.

“Praegu eksperdid hindavad, et sügisel kindlasti on vajalik teha neljandad doosid ära riskirühmadele, eakamatele, erinevatele krooniliste haigustega inimestele. Aga tõenäoliselt avame selle võimaluse ka laiemale ühiskonnale,” ütles Kiik intervjuus ERR-ile. “Sügisel tõenäoliselt hakkame laiemalt pakkuma neljandaid doose, mida on ka täna tehtud 14 000 inimesele.”

Kiik ei välistanud, et sarnaselt gripile võib ka koroona puhul saada normiks, et kord aastas soovitatakse vähemalt riskirühmadel end vaktsineerida. Samas nentis Kiik, et iga järgmist vaktsineerimisringi on eelmisest keerulisem teha.

“Seda näitavad juba kasvõi statistilised numbrid mitte ainult Eestis, vaid Euroopas tervikuna. Ehk esimese doosiga hõlmatus on igal pool kõrgem kui tõhustusdoosiga hõlmatus ja kui tuleb teha veel neljas ja viiest doos, siis kindlasti hõlmatus on ka madalam,” möönis Kiik vaktsineerimispassiivsuse võimalikku kasvu.

“Täna on tegelikult, et oluline keskenduda riskirühmade kaitsele ehk 60-pluss-vanuserühmale, teatud krooniliste haigustega inimestele, kes tõenäoliselt saavad ka ise väga hästi aru, et selle täiendava tõhustusdoosi tegemine võib olla nende jaoks elu ja surma küsimus,” rääkis Kiik ERR-ile.

Näita 2 kommentaari

Kukkusid we ?

Vasta

Teksti sõnastuse võiks ikkagi eestistada, ülesehitus lihtsalt ebamugav lugeda.

Vasta