Tuntud poeketi juht: kaubanduses on selgelt palju keerulise aja nahaalset ärakasutamist

Toidupood
Foto: 123rf

Poodide keti A1000 Marketi juhi Tarmo Lauringu sõnul on hoiatused sügiseks kahekordseks tõusvast õlle hinnast selgelt ülepaisutatud ning ka paljude teiste kaupade puhul üritatakse praegu kasutada soodsat aega hinna tõstmiseks

“Jah, kõigi kulud on tõesti suurenenud, aga sisendhinnad pole ei kaubanduses ega tootmises poole võrra tõusnud. Näiteks on tootmises suur komponent tööjõud, aga palgad ei kasva ju suvega kaks korda. Kaubanduses on praegu selgelt palju hinnaudu ja keerulise aja nahaalset ärakasutamist,” kommenteeris Lauring pressiteates.

Lauringu hinnangul lonkab konkurents nii jaekaubanduse kui kütuseturul. “Viimase puhul pole näha, et üritataks konkurentidest iga hinna ja sendiga soodsamad olla. Pigem käib tihti mingi näitemäng ja tõstetakse hinda solidaarselt,” nentis ta.

A1000 Marketi juht selgitas, et kui sisendhinnad kasvavad ja raha hind langeb, siis tahavad tootjad ja ettevõtted oma kasumeid hoida ja sealt tulebki suur osa inflatsioonist. “Praegu on veidi sarnane tunne kui paar aastat tagasi alkoholi aktsiisitõusu ajal, mil tegelikult tõstsid korraga hinda nii riik, tootjad kui poed. Ja kui aktsiisi alandati, ega siis tegelikult ju poes hinnad vanale tasemele enam ei langenud. Selle taga on kasumiahnus,” arvas Lauring.

Tema prognoosil hakatakse kodumaise õlle hinna suure hinnatõusu puhul soodsamat kaupa rohkem Lääne-Euroopast sisse tooma. “Selle vastu pole tarbijal suurt midagi, hoiame niimoodi konkurentsi terava ja eks ostja teeb oma valiku jalgadega,” lisas Lauring.

Näita 4 kommentaari

Inimesed peaksidki rohkem jalgadega hääletama hakkama. Turul on tohutu palju täiesti mõttetuid tooteid mida keegi ei osta ega kavatse ostma hakata aga tooraine on ära raisatud. Kaupmehed teevad praegu tootjaile ja tarbijaile külma , tõstes ahnusest toodete hindu. Tagajärjeks on tarbimise vähenemine ja tootjate pankrottide laine , tööjõu massiline vallandamine. .

Vasta

Ülbed töötajad enamus

Vasta

Meie töötajad on alati olnud petised,enamus neist,revormikad.

Vasta

Rehvormierkond ei ole kunagi ausalt käitunud.

Vasta