Üksinda kodus olnud lapsed põhjustasid toiduvalmistamisel tulekahju, meedikute abis vajas mitu inimest

pääste

Tallinnas Lasnamäel põhjustasid friikartuleid valmistama hakanud lapsed neljapäeval tulekahju, mis seadis ohtu mitu inimest. 

Kell 12.43 sai häirekeskus teate, etVõru tänava üheksakorruselise kortermaja viienda korruse korteris läks pliidil põlema toiduõli. Helistaja sõnul on lapsed üksi kodus, edastas Põhja päästekeskuse pressiesindaja BNS-ile. 

Päästjate kohale saabudes selgus, et lapsed olid teinud friikartuleid ja õli läks põlema, kuid nad ise olid juba majast välja saanud ja eelnevalt ka aknad avanud. Päästjad kustutasid põlengu ning asusid ruume ventileerima.

Kohale saabunud kiirabi toimetas vingu sisse hinganud lapsed lastehaiglasse kontrolli. Toidupõlengust tekkinud suits oli tunginud ka kõrvalkorteritesse, mille üks elanik vajas samuti meedikute abi. Päästjad tuulutasid korterid ja trepikoja ning kontrollisid korterid üle. Päästesündmus lõpetati kell 13.57.  

Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, sest kuumenev toit võib süttida ning süüdata ka ümbruse. Ühtlasi võib ruumides viibiv inimene sisse hingatavast mürgisest suitsust tõsiseid tervisekahjustusi saada. Köögis peaks käepärast olema tulekustutustekk või tulekustuti, mis on mõeldud ka õli kustutamiseks. Kindlasti peab kodus olema õigesti paigaldatud ja töökorras suitsuandur.

Kommentaarid puuduvad