Kaja Kallas: Eesti hea kaitsehoiak peab võtma Kremlilt rünnakumõtted

Peaminister Kaja Kallas ütles usutluses Postimehele, et Eesti peab saavutama sedavõrd kindla kaitsehoiaku, et Venemaal ei teki isegi mõtet Eestit rünnata. 

Kallase sõnul on Eesti praegu hästi kaitstud. "See tähendab seda, et meil on oma kaitse ja kollektiivne NATO kaitse. Olukord on muutunud, sest seni arvasid kõik, et Venemaa ei võta sellist agressiooni ette. Venemaa ise on ka seda häbenenud. Krimmis oli vaba tahe, Donbassis rohelised mehikesed –  iga kord sai ta oma tegevuse andeks. Seetõttu on täiemahuline  sõda Ukrainas ka signaal meile, et kaitsehoiak peab minema heidutuselt kaitsele. Siiani on heidutushoiak töötanud, sest Venemaa ei ole meile kallale tulnud," rääkis Kallas. 

Kallase sõnul läks Eesti NATO tippkohtumislee küsima diviisi juhtimisstaapi, mille ka sai. "Selle  juures on meie oma üksused, siia  saadetud liitlaste üksused ja liitlaste kodumaal paiknevad üksused, mis on kohe valmis siia kaitsele tulema," rääkis Kallas. 

Küsimusele, mitu aastat kulub, et vaaks uue Eesti kaitsekorraldusega rahul olla, vastas valitsusjuht, et see peaks olema üks aasta. "Meil ei ole aega oodata. Me oleme järjest läinud relvahangetese. Kõige olulisem on käsuahel, kes kellele korraldusi annab ja kuidas need asjad kokku jooksevad," ütles Kallas. 

Tema sõnu on Eesti juba praegu valmis Vene vägedega võitlema. "Küsimus on, kui tugevalt oleme  valmis väed tagasi lööma. Meie  kaitsehoiak peab olema selline, et Venemaal ei tekiks isegi mõtet meid rünnata," rõhutas Kallas. 

Näita 4 kommentaari

Miks te hirmutada kogu aeg inimesi parem hoolige seiie eesti inimesed jaksasid elektri eest tasuda ka suvel ja saaksid omale süüa ka osta.

Vasta

Kui nii edasi läheb siis pole üldse elektrit ega süüa.

Vasta

Nõus!Puudu on vaid üleskutse et Eesti peaks ise Venemaad ründama kuna parim kaitse olla ju rünnak!

Vasta

Edasi eesti poisid, valu vattidele.

Vasta