Vägev! Tallinnas toimuvad tuleval aastal Ironmani Euroopa meistrivõistlused

Ironman
Foto: RAUNO VOLMAR | EKSPRESS MEEDIA

Tallinn kuulutati triatlonivõistluse Ironman 70.3 Euroopa meistrivõistluste korraldajalinnaks aastateks 2023 ja 2024.

Tallinn võtab võõrustaja rolli üle Taani linnalt Elsinore, kus on Ironman 70.3 Euroopa meistrivõistluseid peetud alates 2017. aastast.

Ironman 70.3 Tallinn peakorraldaja Ain-Alar Juhansoni sõnul on Euroopa meistrivõistluste võõrustamine on suur tunnustus. “Võistluse populaarsus on kasvanud nii kohaliku kui rahvusvahelise publiku seas – tänavu on enam kui 60 protsenti sportlastest siia sõitnud kaugemalt, et Eestis võistelda. Aastate jooksul on olnud hea meel tervitada Tallinnas Euroopa tipptriatleete – Sebastian Kienle, Daniel Bækkegård ning Kat Matthews – kes on aidanud Tallinna võistluskohana Ironmani rahvusvahelisele kaardile viia,” ütles Juhanson.

Eestis on Iromnan 70.3 võistlust korraldatud alates 2016. aastast, esimene võistlus peeti Otepääl. Alates 2018 korraldatakse ka täispikka Ironmani. Aastal 2020 kolisid mõlemad võistlused Tallinnasse ning pealinnas sai alguse nädalavahetust täitev spordifestival. Tallinn oli ka esimene linn 2020. aastal, kus Ironman peeti pärast koroonapandeemiat.

Ironman 70.3 Euroopa meistrivõistlused Tallinnas toimuvad 2023. aasta 6. augustil. Võistluse kiire rada algab Harku järve äärest, kus sportlased ujuvad 1,9 km pikkuse ringi. Seejärel viib rattarada sportlased läbi Harjumaa ja tagasi Tallinnasse, kus Lennusadamas ootab sportlasi teine vahetusala. Seejärel läbivad sportlased 21 km pikkuse jooksuraja, kulgedes läbi Tallinna ajaloolise vanalinna.

Ironman Grupi Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika tegevuste asepresident Declan Byrne sõnul on võistlus aastate jooksul järjest paremini korda läinud ning osutunud sportlaste lemmikuks Euroopas.

“Elame kaasa sportlastele, kes saavad kogeda elektrilist atmosfääri, mis pealinnas võistlusega kaasneb ning soovime tänada Tallinna linna, Ain-Alar Juhansoni ning kohalikku korraldusmeeskonda jätkuva toetuse ja jõupingutuste eest, et aastast aastasse meeldejäävat võistluselamust pakkuda,“ ütles Byrne.

Ironman 70.3 Euroopa meistrivõistlused Tallinnas pakuvad kvalifikatsioonikohta 2024. aastal Uus-Meremaal Taupos toimuvatele VinFast Ironman 70.3 maailmameistrivõistlustele.

Kommentaarid puuduvad