Mis saab edasi? Eesti 200 lahkub Narva koalitsioonist

BNS

Katri Raik
Foto: Jaanus Lensment/Delfi

Erakond Eesti 200 lahkub Narva linna juhtivast koalitsioonist, sest juhtimiskultuuri ja väärtuste erinevus Katri Raiki nimekirja esindajatega osutusid erakonna jaoks ületamatuteks.

Eesti 200 Narva piirkonna juhi Denis Larchenko sõnul oli koalitsiooni lagunemine selge kui koalitsioonipartner ei suutnud tagada oma hääli ja toetust Narva tanki teisaldamise otsusele.

“Seejärel nõudsime, et nad esitaksid meile plaani, kuidas nad väldivad vastutusest kõrvalehiilimist ning poliitilist argust ja nõudsime volikogu esimehe väljavahetamist," rääkis Larchenko.

"Tänane volikogu esimehe teade, et mingit vastutust ei soovita võtta ja süüdi on vaid riik on viimane piisk meie karikas, mis kinnitab, et selles koalitsioonis me edasi minna ei saa, sest see seisab mineviku varjude eest ja ei tööta Narva jaoks vajalike muutuste nimel. Sellele ei ole ka Eesti 200 valijad andnud oma mandaati,” rõhutas Larchenko.

Larchenko sõnul on tal hea meel, et viimase kaheksa kuu jooksul õnnestus Narvaa viia ellu mitmeid olulisi muutusi. ”Narvas on alanud suur koolivõrgu reform. Märkimisväärsed on olnud ka muutused majanduskeskkonna parandamisel ja linnaruumi kaasaajastamisel,” märkis Larchenko.

Larchenko sõnul jätkab Eesti 200 Narva linnavolikogus kindlasti tööd Narva linna jaoks vajalike muutuste nimel.

Kommentaarid puuduvad