Politsei pidas kinni videopostituses vaenu õhutanud mehe

Politsei
Foto: Anni Õnneleid / Delfi Meedia

Politsei pidas kolmapäeval kinni sotsiaalmeedia videopostituses vaenu õhutanud ja Venemaad Eestit okupeerima ärgitanud mehe ning alustas tema suhtes menetlustoiminguid.

“Politsei pidas videos vaenu õhutanud ning rahvusvahelist kuritegu toetanud ja õigustanud 50-aastase mehe kolmapäeval kinni. Viime tema suhtes läbi menetlustoiminguid ning süüteomenetluse käigus selgub ka tema karistus,” teatas BNSile Ida-Harju politseijaoskonna menetlustalituse juht Inna Toater.

Ta lisas, et Eestis viibides tuleb järgida Eesti Vabariigi seadusi ning kes ei soovi seda teha, ei pea Eestis olema. “Eesti on vaba maa ja igaüks võib omada erinevaid vaateid, kuid selle juures on lubamatu vaenu õhutamine, vägivallale üleskutsumine või kuritegude toetamine ja õigustamine,” lausus Toater.

Politsei suhtub tema sõnul rangelt igasse üleskutsesse, mis ohustab Eesti inimeste turvalisust ja avalikku korda. “Selleks ennetame võimalikke ohte ja võtame vajadusel teiste inineste turvatunnet õõnestavad inimesed vastutusele,” kinnitas menetlustalituse juht.

Narvas elav 50-aastane venemaalane avaldas vaenu õhutava postituse pärast Narva tankimonumendi teisaldamist. Mees salvestas Venemaa hümni saatel video, sättides enda kõrvale ka Venemaa trikoloori.

«Kõigile tere! Täna jänkide marionetid – Eesti valitsus – just praegu demonteerivad mälestusmärki, mis on Narva tee ääres. Mälestusmärk T-34. Sellised värdjad, mitte midagi ei karda, mitte mingisugust vastutust. Sulgesid tee ja toimetasid kohale sõjaväelasi – 20 autot ja koerad – ja demonteerivad meie mälestusmärki. Milline on meie reaktsioon? Mida me teeme, Venemaa inimesed, kuidagi peab sellele reageerima,» rääkis mees videos, mille taustal mängis Vene hümn.

«Ma kutsun üles leidma fašistlikke mälestusmärke, mis asuvad Eestis, ja vandaalitseda. Kokkuvõttes, midagi peab tegema. Vot selline valitsus… Täna Ukraina, homme Eesti. Elagu Venemaa. Mis te arvate tõesti, Eesti valitsus, et kui siia tuleb Venemaa, siis keegi meie lastest, kes andsid teile vande, värdjad, lähevad teid kaitsma? Kaabakad eestlased. Mitte keegi ei tule teid kaitsma. Meie lapsed ei lähe sõtta teie eest, NATO prostituudid. Jätke meelde, kahe tunni pärast, ma loodan, on Venemaa Tallinnas,» rääkis ta videos.

Kommentaarid puuduvad