HINNAD KASVAVAD VÄLGUKIIRUSEL! Augusti tarbijahinnaindeks tõusis aastaga uskumatult palju

Pood
Foto: Jaanus Lensment / Delfi

BNS

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks augustis võrreldes juuliga 2,3 protsenti ning võrreldes eelmise aasta augustiga 24,8 protsenti, vahendab BNS.

Mulluse augustiga võrreldes olid kaubad 18,3 protsenti ja teenused 37,6 protsenti kallimad teatas statistikaamet.

Statistikaameti juhtivanalüütik Viktoria Trasanovi sõnul mõjutasid 2021. aasta augustiga võrreldes tarbijahinnaindeksit enim eluasemega seotud hinnamuutused, mis andsid kogutõusust üle 40 protsenti.

“Kodudesse jõudnud elekter oli 205,9 protsenti, soojusenergia 61,7 protsenti, gaas 244,2 protsenti ja tahkekütus 100 protsenti kallim. Toidu ja mittealkohoolsete jookide ning transpordiga seotud hinnamuutused andsid kogutõusust vastavalt viiendiku ja seitsmendiku. Bensiin oli 30,5 protsenti ja diislikütus 46,9 protsenti kallim,” tõi Trasanov välja.

Möödunud aasta augustiga võrreldes on toidukaupadest enim ehk 81,2 protsenti kallinenud suhkur. Jahu ja tangained on kallinenud 75,2 protsenti, maitseained 57,6 protsenti, muud õlid 56,5 protsenti ning munad 50,9 protsenti. 

Juuliga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit samuti enim eluaseme ja toiduga seotud hinnamuutused. Bensiin odavnes kuuga 6,3 protsenti ja diislikütus 8,2 protsenti. Lõppesid paljud rõivaste ja jalatsite soodusmüügid. Hügieenitarbed ja kosmeetika kallinesid 9 protsenti.

Kommentaarid puuduvad