Spaad ägavad hiiglaslike elektriarvete all: inimesed ei tule, kui basseinivesi on külm ja saunad ei tööta

Seitsmesed uudised

Spaade veekeskuste energiatarbimine on üks suurimaid kogu turismisektoris. Suurele osale ettevõtetele pole veel septembrikuu arve kohale jõudnud, kuid ega see midagi rõõmustavat kaasa ei too. “Seitsmesed uudised” käisid uurimas, milline on spaade olukord praeguses energiakriisis!

Viiking Spa tegevjuht Kairi Lusik sõnab: “Augustikuu elektriarve üllatas mind muidugi väga ebameeldivalt. Tegime siin ise võrdluse aastaga 2019, kui meil oli üle aegade kõige parem aasta. Võrreldes 2019. aasta augustiga oli meil elektriarve 3,4 korda suurem.” 

Eesti Spaaliidu tegevjuht Aire Toffer selgitab: “Spaadele on ju ette kirjutatud õhutemperatuur ja veetemperatuur, millest alla minna ei saa. Ega inimesed ei tulegi, kui basseinivesi ja saunad on külmad. Selles osas peame lähtuma ikkagi nendest etteantud temperatuuridest. Seda, et kuskil oleks temeperatuure vähendatud, mina isiklikult ei usu.”

Kuidas spaad kuludelt kokku hoiavad ning milline on nende olukord tegelikult, vaata täpsemalt juba päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad