VAU! Apteeker Melchiori triloogia esimene film esilinastub oktoobris USAs, Jaapanis ja Indoneesias

BNS

Melchior
Foto: Robert Lang

Apteeker Melchiori saaga valiti kolme rahvusvahelise filmifestivali programmi ja triloogia esimene film esilinastub oktoobri jooksul nii Põhja-Ameerikas, Jaapanis kui ka Indoneesias, vahendab BNS.

Apteeker Melchiori Põhja-Ameerika esilinastus toimub sel pühapäeval Los Angeleses (LA) Screamfest filmifestivalil. Tegemist on ühe Ameerika suurema žanrifilmide festivaliga, mille linastused toimuvad LA südames kuulsuste alleel asuvas prestiižses Hollywoodi Hiina teatris.

13.-16. oktoobril linastub Apteeker Melchior ka Indoneesia pealinnas Jakartas, kus triloogia esimene film kandideerib rahvusvahelises võistlusprogrammis. Oktoobri lõpus esilinastub film Jaapanis Kyoto Historical International Film Festivalil.

Produtsent Tanel Tatteri sõnul on Apteeker Melchiori filmides nii palju nüansse, et triloogia pakub huvi väga erineva žanriga filmifestivalide korraldajatele ja ka erinevate huvidega filmivaatajatele. “Näiteks valiti film USAs õudusfilmide festivali programmi, Jaapanis aga ajaloofilmide festivalile. Selle taga on Apteeker Melchiori filmikunstnike ülipõhjalik töö nii ajaloost inspireeritud usutava õhustiku loomisel kui ka grimmikunstis, kus kasutati tehnoloogiaid, mida pole Eesti filmikunstis kunagi varem rakendatud,” ütles Tatter.

Teiste riikide esilinastuste, kinolevi ja festivalidega tegeleb rahvusvaheline filmilevitaja Global Screen. Samuti on sõlmitud leping voogedastusplatvormiga Amazon, kes valmistab triloogia kolme osa põhjal järgmisel aastal miniseriaali saksakeelsetele turgudele.

Kommentaarid puuduvad