Uueks rahandusministriks saab Annely Akkermann

BNS

Annely Akkermann
Foto: Martin Dremljuga/Delfi

President vabastas kolmapäeva hommikul rahandusministri ametist Keit Pentus-Rosimannuse ja nimetas uueks rahandusministriks Annely Akkermanni.

„Korras riigirahandus on sama tähtis nagu tugev julgeolek,“ rõhutas riigipea. „Korras riigirahandus on eeldus, et riik toimib – pensionid on makstud, lapsed koolitatud, haiged ravitud, piir kaitstud, seaduserikkujad tabatud ja olulised teenused oleksid kättesaadavad.“

President Karise sõnul on oluline, et keerulistel aegadel, nagu näiteks pärast Venemaa agressioonisõja algust Ukrainas, on kasutada säästud või võimalus saada kergesti laenu, siis on Eesti teele sattuvate väljakutsetega kergem toime tulla.

Keit Pentus-Rosimannus astus tagasi seoses valitsuse otsusega esitada ta Euroopa Kontrollikoja liikme kandidaadiks. Peaminister Kaja Kallas teavitas riigipead sellest teisipäeva hommikul. Õhtul kohtus president Karis riigikogu rahanduskomisjoni ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni liikme Annely Akkermanniga, kelle Reformierakonna juhatus esitas rahandusministri kandidaadiks.

Kommentaarid puuduvad