Sisekaitseakadeemia rektor astub tagasi koolis kadunud kuue tulirelva tõttu

BNS

Sisekaitseakadeemia
Sisekaitseakadeemia. Foto: Maris Tomba / Delfi Meedia

Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link teatas esmaspäeval, et astub kooli kasutuses oleva kuue relva kadumise tõttu ametist tagasi, vahendab BNS.

Asjaolu, et kuue tulirelva asukohta ei ole võimalik tuvastada, ilmnes inventuuri tulemusena. Siseministeerium viis läbi teenistusliku järelevalve teenistusrelvade käitlemisest Sisekaitseakadeemias, et selgitada välja relvade kadumise põhjused.

Teenistusrelvade käitlemise protsessides ning sisekontrolli süsteemis tuvastati olulisi puudujääke. Samuti selgus, et relvade käitlemisega seotud töötajad ei ole täitnud enda tööülesandeid nõutava hoolsusega. 

"Juhtunu on äärmiselt kahetsusväärne. Oleme tänaseks oma relvade ja erivahendite käsitlemise põhimõtted ja protseduurid põhjalikult üle vaadanud. Käimas on nende uuendamine, et muuta kogu relvadega seotud töökorraldus korrektseks ja tõhusaks," märkis Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link.

"Tunnen vastutust relvade käitlemisega seotud protsesside puuduliku korralduse ees ning lahkun ametist. Minu viimane tööpäev on 11. november. Olen kindel, et kolleegid akadeemias hoiavad edaspidi Sisekaitseakadeemia tegevusi valdkonnas väga heas korras," ütles Link. 

Ametist lahkub omal soovil ka haldusosakonna juhataja Mati Mätlik, kelle viimaseks tööpäevaks on samuti 11. november.

Siseministeeriumi kantsler Tarmo Miilits nentis, et Sisekaitseakadeemias ilmnenud puudused on tõsised ning sirge seljaga vastutuse võtmine selles olukorras ainuõige samm. "Relvade liikumise korrektne dokumenteerime ja igal ajahetkel täpse ülevaate omamine on ülimalt oluline," ütles Miilits. Kantsler lisas, et Sisekaitseakadeemias on juba käivitatud vajalikud edasised menetlused ja protsessid ilmnenud puuduste kõrvaldamiseks. 

Relvade kadumisest on teavitatud politseid.

Rektori ametikohale kulutab siseministeerium välia avaliku konkursi, uue koolijuhi leidmiseni on koolijuhi kohusetäitjaks õppeprorektor Ingrid Vetka. Akadeemia korraldab konkursi ka haldusosakonna juhataja kohale. Uue haldusosakonna juhataja tööleasumiseni täidab tema kohuseid rahandusosakonna juhataja. 

Kommentaarid puuduvad