Auväärt külalised! Rootsi kuningas ja kuninganna tulevad mais Eestisse riigivisiidile

BNS

Rootsi kuninganna Silvia ja kuningas Carl 16. Gustaf.
Rootsi kuninganna Silvia ja kuningas Carl 16. Gustaf. — FOTO: picture alliance / Royal Press Europe / Scanpix

Nende Majesteedid Rootsi kuningas Carl 16. Gustaf ja kuninganna Silvia on 2.-4. maini president Alar Karise kutsel Eestis riigivisiidil, mille käigus külastavad Tallinna ja Tartut, vahendab BNS.

Rootsi kuningapaari riigivisiit kinnitab Eesti ja Rootsi lähedasi sõprussuhteid, seda enam, et see toimub tänavu, mil Rootsi kuningas Carl 16. Gustaf tähistab oma trooniloleku 50. aastat. Riigivisiidi keskmes on julgeoleku- ja kaitsekoostöö tugevdamine, majandussidemete tihendamine, rohe- ja digipöörde võimalused ning koostöö energeetikas, teaduses ja innovatsioonis.

Kuningapaari saadavad visiidil Rootsi valitsuse liikmed ja suurettevõtete esindajad, et arutada võimalusi Eesti ja Rootsi ärisidemete tugevdamiseks ning majanduskoostöö laiendamiseks. 

Rootsi kuningapaar külastas kuningliku visiidiga iseseisvuse taastanud Eestit 1992. aasta aprillis ning eravisiidiga 2002. aasta mais. Kuninganna Silvia osales 2007. aasta oktoobris Tartu Ülikooli 375. aastapäeva juubelipidustustel. Eestit on varasemalt, 2014. ja 2018. aastal, külastanud Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Daniel. 

Kommentaarid puuduvad