Kapo kahtlustab PPA juhti Elmar Vaherit kelmusele kaasaaitamises! Siseminister kõrvaldas Vaheri ametist

BNS

Elmar Vaherit kahtlustatakse kelmusele kaasaaitamises!
Elmar Vaherit kahtlustatakse kelmusele kaasaaitamises! — FOTO: Priit Simson / Delfi Meedia

Kaitsepolitsei esitas teisipäeva hommikul kelmuse kahtlustuse maksu- ja tolliameti tolliosakonna juhile Eerik Heldnale ning kelmusele kaasaaitamise kahtlustuse politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektorile Elmar Vaherile. Siseminister Lauri Läänemets kõrvaldas kriminaaluurimise alla langenud politsei- ja piirivalveameti (PPA) juhi Elmar Vaheri teisipäeval ametist, vahendab BNS.

Kahtlustuse kohaselt vormistati Eerik Heldna tema soovil ja Elmar Vaheri osalusel 2019. aasta aprillis näiliselt teenistusse politsei- ja piirivalveametis ning viidi samal päeval tähtajaliselt üle Kaitseväe struktuuriüksusesse, kus ta tegelikkuses töötas juba aasta aega, teatas prokuratuuri pressiesindaja BNS-ile.

Kahtlustuse kohaselt esitas Eerik Heldna 2022. aasta maikuus pensioniavalduse sotsiaalkindlustusametile, millega taotles eluaegset väljateenitud aastate pensionit. Sotsiaalkindlustusamet rahuldas taotluse. Pensioniavalduse aluseks olid dokumendid, mis kajastasid muu hulgas Eerik Heldnale näiliselt loodud politseiteenistuse staaži ligi kahe aasta vältel. Ilma selleta ei oleks Eerik Heldnal täitunud nõutav 25-aastane politseiametniku staaž ja tal ei oleks olnud õigust eluaegsele väljateenitud aastate pensionile.

Tegemist on esialgse kahtlustusega, mis võib menetluse kestel muutuda. “Kuigi inimlikult on mõistetav soov vanaduspensionist oluliselt kõrgemat politseipensioni saada, on nii-nimetatud eripension mõeldud neile, kes on oma riigi heaks panustanud mahus, mis eripensionile kvalifitseerumise nõuded täidab,” sõnas riigiprokurör Maria Entsik.

“Süsteemi ärakasutamine isiklikuks hüvanguks ei ole ühelgi juhul aktsepteeritav ning ka heatahtlikkusest teiste suhtes ei tohi ettenähtust kõrvale kalduda. Reeglid kehtivad kõigile ühte moodi ning seaduse järgi oleme kuriteotunnuste ilmnemisel kohustatud meile teatavaks saanud asjaolusid kriminaalmenetluses kontrollima. Kahetsusväärne, et peame selliseid etteheiteid tegema inimestele, kelle igapäevatöö on seista hea käitumise korrektsuse ja õiguspärasuse eest ning kes oma ametikohast tulenevalt teavad, milline tegevus võib olla käsitletav kuriteona,” lisas riigiprokurör.

Siseminister kõrvaldab Vaheri teenistusest ning nimetab PPA peadirektori kohustesse Egert Belitševi.  

Näita 2 kommentaari

Eks see näitab karistamatuse tunnet. Kui mõni aasta tagasi taheti politseiülemaga tööleping lõpetada, siis leidus tal piisavalt mõjukaid kaitsjaid. Kas peaks need inimesed (tema seljataguse) ka päevavalgele tooma? Ehk saab õhu puhtamaks.

Vasta

saavad miinimumpalka või elatismiinimumi – sest tööl ju käi ? kokku oli neid 5 või 6 ? teistest enam ei räägita ? Seda küsimust pole ükski Meediamogul tõstatanud ? Miks?
Kärmas Pealtnägijas püüdis teenida omale loorbereid ja nüüd oligi üks osa loos teine : teerullijuhi vähene ja vale palk oli soovituseks politseisse minna , kunagi ammu-ammu oli algeks hoopis isa või vanaisa VAZ -iga mingi lugu vandaalide poolt… Ei viitsi ju vanu lehti ka tuhnida, sest kõik on ju tasuline.
EV on läinud seda teed – lollid lõustaraamatust pealekasvuks ja siis on hea sogane pätsida kultusvalitsemist

Vasta