Riigikogu opositsioon otsib abi riigikohtust

Riigikogu opositsioon vaidlustab koalitsiooni poliitikute käitumise riigikohtus.

"Me vaidlustame koalitsiooni poliitikute käitumist ja istungi juhtide käitumise, ebaseadusliku käitumise riigikohtus. See on vajalik ja kasulik kõikidele. Suurem selgus protseduurilistes küsimustes, milleks loodetavasti riigikohus annab hinnangu," ütles Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kolmapäevasel pressikonverentsil. "See ei lahenda aga poliitilist vastasseisu. See poliitiline vastasseis ei lahene," lisas ta.

Esmaspäeval ja teisipäeval riigikogus toimunu on Seederi sõnul Eesti demokraatia ajaloos pretsedenditu. "Valitsuskoalitsioon keeldub opositsiooniga sisulistesse aruteludesse laskumast ja rikub saadikute vaigistamiseks riigikogu kodu- ja töökorra seadust, piirates neile seaduses ette nähtud õigusi. Taolise käitumise eest vastutab koalitsiooni juhina Kaja Kallas, kes rikub riigikogu esimeest Lauri Hussarit ja aseesimeest Toomas Kivimäge enda käepikendusena kasutades ka võimude lahususe põhimõtet," lausus Seeder. 

Keskerakonna fraktisooni juhi Tanel Kiige sõnul toetas Keskerakond ühemõtteliselt esmaspäeval ja teisipäeval heade tavade rikkumist vaidlustada riigikohtus. "Siin on Keskerakond konsensuslik. Sellist rikkumist ei saa pealt vaadata," märkis Kiik. "Tänane riigikohtusse pöördumise otsus oli suunatud esmaspäevase ja teisipäevase käitumise vastu. Selline käsitlus on lubamatu." 

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme lisas, et toimunu on õigusriigist nii kaugel kui võimalik. "See on täielik omavoli ja sellega ei saa leppida. Obstruktsiooni on tehtud ja see on kestnud kauem kui üks nädal. See, et me ei jõua esimese lugemiseni, ei ole enneolematu - enneolematu on see, kuidas koalitsioon selle lahendas," sõnas Helme.

Kommentaarid puuduvad