Tähtis teada! Uuendamata ID-tarkvaraga ei pääse tänasest enam riigi e-teenustesse

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. — FOTO: Argo Ingver/ Delfi Meedia

Üle aasta uuendamata ID-tarkvaraga ei saa tänasest alates enam riigi e-teenustesse sisse logida.

ID-kaardi kasutajad, kes ei olnud üle aasta ID-tarkvara uuendanud, pidid seda tegema enne 13. juunit, mil RIA läheb riigi autentimisteenuses täielikult üle uuele ID-kaardiga veebis autentimise ja allkirjastamise lahendusele Web eID, teatas Riigi Infosüsteemi Amet (RIA).

RIA avalikustas uuendusliku Web eID lahenduse 2022. aasta märtsi tarkvarauuendusega ja sellest ajast alates on oma ID-tarkvara uuendanud ja seeläbi Web eID kasutusele võtnud 75 protsenti ID-tarkvara kasutajatest. Alates 13. juunist läheb uuele autentimise ja allkirjastamise lahendusele üle ka riigi autentimisteenus, mis tähendab, et ID-kaardi kasutajad, kes viimati uuendasid enda ID-tarkvara enne möödunud aasta märtsi, ei saa enam ID-kaardiga riigi autentimisteenusesse sisse logida ja avaliku sektori e-teenustele ligi.

Neile kasutajatele, kes ei ole veel vajalikku tarkvarauuendust teinud, on kuvatud riigi autentimisteenuse kaudu sisse logimisel vastavat hoiatust. Alates 13. juunist on neile ID-tarkvara uuendamine vältimatu, sest vastasel juhul ID-kaardiga riigi autentimisteenuse kaudu avalikesse e-teenustesse sisse logida enam ei saa.

Kommentaarid puuduvad