Toomas Uibo selgitas, kui palju mõjutab Venemaa õhuruumi sulgemine edaspidi reisimist

”Seoses Ukraina sõjaga, on Venemaa pannud oma õhuruumi kinni lääne lennukitele ja vastupidi. See tähendab ühele lennufirmale seda, et kui õhuruum on teatud operaatoritele suletud, siis lendu ei saa teostada. Olukord on muutunud selliseks, et püütakse Venemaast ringiga mööda minna, aga see on väga suur ajakulu,” selgitas Uibo. Kuna Venemaa õhuruum on kinni pandud, siis Uibo sõnul kaotab sellest ka Eesti ja mõju on peagi ka tuntav. Ühtlasi näitas ta kaardil, kui pikaks võib venida reis Jaapanisse, kui Venemaa õhuruum on lennukitele suletud. Vaata kogu intervjuud Toomas Uiboga lähemalt videost.

”Seoses Ukraina sõjaga, on Venemaa pannud oma õhuruumi kinni lääne lennukitele ja vastupidi. See tähendab ühele lennufirmale seda, et kui õhuruum on teatud operaatoritele suletud, siis lendu ei saa teostada. Olukord on muutunud selliseks, et püütakse Venemaast ringiga mööda minna, aga see on väga suur ajakulu,” selgitas Uibo.

Kuna Venemaa õhuruum on kinni pandud, siis Uibo sõnul kaotab sellest ka Eesti ja mõju on peagi ka tuntav. Ühtlasi näitas ta kaardil, kui pikaks võib venida reis Jaapanisse, kui Venemaa õhuruum on lennukitele suletud.

Vaata kogu intervjuud Toomas Uiboga lähemalt videost.