Sõltuvusest vabanenud Marilyn Jurman: olen alkoholijoobes teinud asju, mida hiljem kahetsesin

Alkoholismi küüsis vaevelnud Jurman tegi alkoholiga lõpparve 2020. aasta suvel. “Mul võttis aega leppimaks sellega, et kui mul tekib paha tunne ja ma tahaksin põgeneda, siis alkohol ei ole esimene asi, mille ma saaksin võtta kätte,” tunnistas Marilyn, et sõltumisest vabanemine oli keeruline, kuid vajalik. “Ma olen alkoholijoobes teinud asju, mida ma hiljem kahetsen. Nagu näiteks sõimanud läbi oma lähedase inimese, või teinud ennasthävitavaid käitumisi,” rääkis Jurman avameelselt. “See sõbrannadega tipsutamine on üsna süütu ja vahva tegevus. Üldse mitte antidepressantne,” arvas Jurman, et tegelikult ei ole mõne klaasi veini joomine mingi eriline patt. Näitlejanna sõnul tekib probleem siis, kui inimene […]

Alkoholismi küüsis vaevelnud Jurman tegi alkoholiga lõpparve 2020. aasta suvel. "Mul võttis aega leppimaks sellega, et kui mul tekib paha tunne ja ma tahaksin põgeneda, siis alkohol ei ole esimene asi, mille ma saaksin võtta kätte," tunnistas Marilyn, et sõltumisest vabanemine oli keeruline, kuid vajalik.

"Ma olen alkoholijoobes teinud asju, mida ma hiljem kahetsen. Nagu näiteks sõimanud läbi oma lähedase inimese, või teinud ennasthävitavaid käitumisi," rääkis Jurman avameelselt.

"See sõbrannadega tipsutamine on üsna süütu ja vahva tegevus. Üldse mitte antidepressantne," arvas Jurman, et tegelikult ei ole mõne klaasi veini joomine mingi eriline patt.

Näitlejanna sõnul tekib probleem siis, kui inimene näeb alkoholis väljapääsu või kui joomise eesmärk on tunda ennast rõõmsana. "Mu vanaema ütles ikka mulle, et ära kunagi võta napsu halva tujuga," meenutas naine. Jurman usubn et selline käitumine on enda haavatavuse maskimine ja tunnete eest põgenemine.

Vaata lähemalt videost Marilyni lugu sõltuvusest: