Vabatahtlikud käisid Ukraina sõjakoldest loomi päästmas: me pidime vastu võtma raske otsuse

Nähtamatute Loomade vabatahtlikud asusid reedel kahe bussiga Ukraina poole teele. Eestlastel õnnestus Lvivist ja Ukraina-Poola piirilt päästa kokku 14 koera ja 1 kass. “Nüüd sõidame loomadega karantiinikodude poole, kus me kohtume veterinaariga, kes vaatab kõik loomad üle ja vajadusel teeb vaktsineerimised, kiibistamised. Ja siis saavad loomad oma karantiinikodudes puhkama hakata,” ütles MTÜ Nähtamatute Loomade eestvedaja Kristina Mering teisipäeva pärastlõunal, kui abibussid olid Eesti-Läti piiri ületanud. Mering kinnitas, et tiimil ja loomadel on kõik hästi ning päästeoperatsioon Ukrainas läks kokkuvõttes edukalt. “Õnneks oli meil ruumi ja saime ka inimesi sõjakoldest ära tuua,” tõdes Mering, et said pakkuda transporti 32 Ukraina sõjapõgenikule. […]

Nähtamatute Loomade vabatahtlikud asusid reedel kahe bussiga Ukraina poole teele. Eestlastel õnnestus Lvivist ja Ukraina-Poola piirilt päästa kokku 14 koera ja 1 kass.

“Nüüd sõidame loomadega karantiinikodude poole, kus me kohtume veterinaariga, kes vaatab kõik loomad üle ja vajadusel teeb vaktsineerimised, kiibistamised. Ja siis saavad loomad oma karantiinikodudes puhkama hakata,” ütles MTÜ Nähtamatute Loomade eestvedaja Kristina Mering teisipäeva pärastlõunal, kui abibussid olid Eesti-Läti piiri ületanud.

Mering kinnitas, et tiimil ja loomadel on kõik hästi ning päästeoperatsioon Ukrainas läks kokkuvõttes edukalt. “Õnneks oli meil ruumi ja saime ka inimesi sõjakoldest ära tuua,” tõdes Mering, et said pakkuda transporti 32 Ukraina sõjapõgenikule.

Päästeoperatsiooni planeerimine oli Meringu sõnul aga väga keeruline olnud, kuna Euroopa Liit ei luba kolmandatest riikidest varjupaigaloomi sisse tuua. “Täiesti ausalt, see, mis me tegime, on ebaseaduslik. Aga meie poole pöördusid loomakaitseorganisatsioonid pisarsilmis ning me pidime organisatsioonina vastu võtma raske otsuse,” rääkis Mering, et tõenäoliselt määratakse nende MTÜ-le seaduste rikkumiste eest sanktsioonid.

Naise sõnul on see väga kurb, et tahetakse karistada loomadekaitseorganisatsiooni, kes päästab loomi sõjakoldest. “Vahet pole, mis sanktsioonid järgnevad, see oli õige asi, mida teha,” ütles Mering kindlameelselt, et teda võimalik karistus ei morjenda, sest süda on rahul päästetud loomade pärast.

Nähtamatute Loomade eestvedaja on väga uhke oma vabatahtlike tiimi üle. “Milline vaprus ja milline sütikus. Kuigi olukord oli ebastabiilne, said nad nii vapralt hakkama,” kiitis Mering vabatahtlikke.

Nähtamatud Loomad jätkab tööd, et Ukrainas olevaid loomi aidata – saadetakse toidupakke, rahalist abi ning vajadusel minnakse ka uuesti abibussidega loomi päästma. “Koguaeg on tunne, et oleks nagu kirves peakohal, et nagu teeks midagi halba. Aga õnneks meie tiim teab väga hästi, mille jaoks me seda teeme – loomade heaolu jaoks,” ütles Mering.