Kindralmajor Palm: sõjalise kallaletungi ohtu Eestile pole

“Sellist tühjust, mis valitseb praegu meie idapiiri taga sõjalises mõttes, pole me 30 aastat näinud,” ütles Palm, viidates asjaolule, et Venemaa on oma väed koondanud Ukrainat ründama.  Palmi sõnul on Eesti kaitseväe ülesanne praegu ukrainlaste abistamine ning Eesti proovib koos liitlastega saata Ukrainasse sõjalisi vahendeid, tapvaid vahendeid, et aidata üleval hoida Ukraina sõjalist kaitset. See on nii Eestile kui kogu maailmale oluline,” ütle Palm.  Lisaks tõstab Eesti oma kaitsevalmidust ja aktiveerib sõjaaja juhtimisstruktuuri. “Vaatame üle ja täpsustame plaane ja seda koos liitlastega, et olukorra muutumisel jõuaksid liitlased meile kiiresti appi ja teiselt poolt saaksime ka meie ohus olevaid liitlasi kiiresti […]

“Sellist tühjust, mis valitseb praegu meie idapiiri taga sõjalises mõttes, pole me 30 aastat näinud,” ütles Palm, viidates asjaolule, et Venemaa on oma väed koondanud Ukrainat ründama. 

Palmi sõnul on Eesti kaitseväe ülesanne praegu ukrainlaste abistamine ning Eesti proovib koos liitlastega saata Ukrainasse sõjalisi vahendeid, tapvaid vahendeid, et aidata üleval hoida Ukraina sõjalist kaitset. See on nii Eestile kui kogu maailmale oluline,” ütle Palm. 

Lisaks tõstab Eesti oma kaitsevalmidust ja aktiveerib sõjaaja juhtimisstruktuuri. “Vaatame üle ja täpsustame plaane ja seda koos liitlastega, et olukorra muutumisel jõuaksid liitlased meile kiiresti appi ja teiselt poolt saaksime ka meie ohus olevaid liitlasi kiiresti toetada,” ütles Palm. 

Tema sõnul teeb kaitsevägi koostööd ka sisejulgeoleku tagamisel.