Venemaa teatas relvarahust Mariupoli elanike evakueerimiseks

“Täna, 5. märtsil kell 10 hommikul Moskva aja järgi kuulutab Venemaa pool välja vaikuserežiimi ja avab humanitaarkoridorid tsiviilelanike väljumiseks Mariupolist ja Volnovahhast,” teatas kaitseministeerium. Ministeeriumi sõnul määrati humanitaarkoridoride asukoht ja väljumispunktid kokku Ukraina võimudega, vahendavad Vene uudisteagentuurid. Strateegilise tähtsusega Mariupoli sadamalinna linnapea Vadõm Boitšenko ütles laupäeva hommikul, et linn on pärast päevi väldanud halastamatuid rünnakuid Vene sõjaväe piiramisrõngas. Aasovi mere ääres asuvat 450 000 elanikuga linna on olnud pideva mürsutule all ning ilma vee, elektrita, kütte ja transpordita. Olukorda on hakatunud võrdlema Leningradi blokaadiga. Umbes 20 000 elanikuga Volnovahha asub varasema Donbassi rindejoone lähedal, 60 kilomeetri kaugusel separatistide kontrolli all […]

“Täna, 5. märtsil kell 10 hommikul Moskva aja järgi kuulutab Venemaa pool välja vaikuserežiimi ja avab humanitaarkoridorid tsiviilelanike väljumiseks Mariupolist ja Volnovahhast,” teatas kaitseministeerium.

Ministeeriumi sõnul määrati humanitaarkoridoride asukoht ja väljumispunktid kokku Ukraina võimudega, vahendavad Vene uudisteagentuurid.

Strateegilise tähtsusega Mariupoli sadamalinna linnapea Vadõm Boitšenko ütles laupäeva hommikul, et linn on pärast päevi väldanud halastamatuid rünnakuid Vene sõjaväe piiramisrõngas.

Aasovi mere ääres asuvat 450 000 elanikuga linna on olnud pideva mürsutule all ning ilma vee, elektrita, kütte ja transpordita. Olukorda on hakatunud võrdlema Leningradi blokaadiga.

Umbes 20 000 elanikuga Volnovahha asub varasema Donbassi rindejoone lähedal, 60 kilomeetri kaugusel separatistide kontrolli all olevast Donetskist.

“Praegu otsime lahendusi humanitaarprobleemidele ja kõikvõimalikke viise, kuidas Mariupol blokaadist välja saada,” ütles Boitšenko Telegrami postitatud sõnumis.

“Meie prioriteet on relvarahu, et saaksime taastada elutähtsa taristu ja rajada humanitaarkoridori toidu ja ravimite linna toomiseks,” lisas ta.

Mariupoli hõivamine annaks Venemaa sissetungile strateegilise edu, ühendades linna annekteeritud Krimmist tulevate Vene vägedega – mis on juba vallutanud tähtsad Berdjanski ja Hersoni sadamad – ning ka Donbassi mässuliste vägedega.