Eesti suursaadik Ukrainas lahkus riigist: ohutuid kohti pole riiki jäänud

Pärast Venemaa sõjategevuse algust Kiievist Lvivi liikunud suursaadik Kaimo Kuusk lahkus pühapäeval Ukrainast.

Kuusk suundub Tallinnasse, kus jätkab oma tööülesannete täitmist. Seoses sõjategevusega on olnud oluliselt häiritud suursaadiku võimalused teha Ukrainas diplomaatilist tööd ning Ukraina ametkondade ja võimudega otse suhelda. Sõja tõttu on üle Ukraina jätkuvalt väga ohtlik olukord.

„Arvestades Eesti ja liitlaste ohuhinnanguid ning võimaluste piiratust Ukrainas tööd teha, võtsime täna vastu otsuse, et jätkan oma tööd ajutiselt Ukrainast eemal. Ukraina on sõjas Venemaaga ja ohutuid kohti pole riiki jäänud. Kaalutletud otsus oli riskipiirkonnast ära liikuda. Sama soovitan ka kõigile teistele: kaaluda oma Ukrainas viibimise vajadust ning võimalusel riigist lahkuda,“ sõnas suursaadik Kuusk.

Suursaadik Kuusk plaanib Ukrainasse naasta esimesel võimalusel.

„Arutame Tallinnas koos välisministeeriumiga plaane edasiste sammude üle ja kuidas saame Ukrainat kõige paremini toetada. Minu eesmärk on Ukrainasse tagasi minna nii pea kui võimalik. Väike, aga väga võimekas osa meie meeskonnast jätkab tööd Kiievis,“ lisas suursaadik Kuusk.

Välisministeerium palub kõigil Ukrainas viibivatel Eesti kodanikel riigist lahkuda esimesel võimalusel ja tagasi pöörduda Eestisse. Venemaa sõjalisest tegevusest tulenevalt on soovitav täielikult Ukrainasse reisimist vältida. Ukrainas viibivatel Eesti kodanikel palutakse kindlasti oma viibimine registreerida välisministeeriumi kodulehel või helistada +372 53019999.

Palutakse mitte jääda ootama evakuatsiooni, praegusel hetkel on vajalik Eesti kodanikel iseseisvalt riigist lahkuda. Õhuruum on suletud ja kasutada tuleb maismaatransporti suunaga lääne poole. Piiriületuseks soovitame kasutada EL-i liikmesriike.