Wang: Hiina-Vene sõprus on endiselt kaljukindel

“Sõprus meie kahe rahva vahel on kaljukindel ja poolte tulevase koostöö väljavaated piiritud,” ütles Wang ajakirjanikele. Välisminister lisas, et Hiina saadab Ukrainale humanitaarabi ja on “valmis tegema rahvusvahelise üldsusega koostööd vajalikuks vahendustegevuseks”. “Vajame rahu ja läbirääkimisi. Hiina on selles osas tööd teinud ja hoiab tihedat sidet kõikide pooltega,” ütles ta Hiina rahvasaadikute kongressi käimasoleva istungjärgu pressikonverentsil. Ta märkis, et Hiina president Xi Jinping ütles telefonivestluses Venemaa riigipea Vladimir Putiniga, et Hiina “soovib, et Venemaa ja Ukraina  võimalikult kiiresti rahus kokku lepiks”.

“Sõprus meie kahe rahva vahel on kaljukindel ja poolte tulevase koostöö väljavaated piiritud,” ütles Wang ajakirjanikele.

Välisminister lisas, et Hiina saadab Ukrainale humanitaarabi ja on “valmis tegema rahvusvahelise üldsusega koostööd vajalikuks vahendustegevuseks”.

“Vajame rahu ja läbirääkimisi. Hiina on selles osas tööd teinud ja hoiab tihedat sidet kõikide pooltega,” ütles ta Hiina rahvasaadikute kongressi käimasoleva istungjärgu pressikonverentsil.

Ta märkis, et Hiina president Xi Jinping ütles telefonivestluses Venemaa riigipea Vladimir Putiniga, et Hiina “soovib, et Venemaa ja Ukraina  võimalikult kiiresti rahus kokku lepiks”.