Hollywoodi näitleja Leonardo DiCaprio annetas Ukraina toetuseks üüratu summa

Praeguseks hetkeks on teada, et paljud kuulsad näitlejad, režissöörid ja muusikud abistavad Ukrainat suurte annetustega. DiCaprio otsustas annetada kümme miljonit dollarit Ukraina toetuseks ega plaaninud sellest kogu maailmale teatada. Info avaldas rahvusvaheline Visegradi fond, mille on asutanud Tšehhi, Ungari, Poola ja Slovakkia, et edendada Visegradi riikide koostööd ning nende ühisalgatusi teiste riikidega. Selgub, et DiCaprio emapoolne vanaema Helene Indenbirken on sündinud Ukrainas. Ta sündis Odessas ja kandis seal neiupõlvenime Jelena Stepanovna Smirnova. Aastal 1917. emigreerus ta koos perega Saksamaale, kus sünnitas 1943. aastal pommivarjendis DiCaprio ema. Leonardo DiCaprio on ehitanud ka oma sotsiaalmeedia konto üles sellele, et pöörata tähelepanu olulisematele probleemidele. Näitlejale […]

Praeguseks hetkeks on teada, et paljud kuulsad näitlejad, režissöörid ja muusikud abistavad Ukrainat suurte annetustega. DiCaprio otsustas annetada kümme miljonit dollarit Ukraina toetuseks ega plaaninud sellest kogu maailmale teatada. Info avaldas rahvusvaheline Visegradi fond, mille on asutanud Tšehhi, Ungari, Poola ja Slovakkia, et edendada Visegradi riikide koostööd ning nende ühisalgatusi teiste riikidega.

Selgub, et DiCaprio emapoolne vanaema Helene Indenbirken on sündinud Ukrainas. Ta sündis Odessas ja kandis seal neiupõlvenime Jelena Stepanovna Smirnova. Aastal 1917. emigreerus ta koos perega Saksamaale, kus sünnitas 1943. aastal pommivarjendis DiCaprio ema.

Leonardo DiCaprio on ehitanud ka oma sotsiaalmeedia konto üles sellele, et pöörata tähelepanu olulisematele probleemidele. Näitlejale pöörab eeskätt tähelepanu kliimamuutustele, mille teemal on ta korduvalt sõna võtnud. Ka Oscarite jagamisel on ta on tänukõnes kliimamuutustele viidanud, rõhutades, et see mõjutab kõiki elusolendeid siin planeedil.

Leonardo DiCaprio käe all on valminud ka kliimamuutuste dokumentaalfilm “Before the Flood (Enne uputust)”.