Mitu korda Ukraina presidenti tappa üritanud Venemaa: meil pole plaanis valitsust kukutada

“Teatud edu on saavutatud,” ütles välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova, viidates kolmele kõnelustevoorule Kiieviga Valgevene-Poola piiril. Tema sõnul keskendub järgmine kõnelusvoor humanitaarkoridoridele tsiviilelanike evakueerimiseks. Zahharova kinnitas, et Vene sõjaväele ei ole antud ülesannet “praegune valitsus kukutada”. “Selle erioperatsiooni ülesannete hulka ei kuulu ei Ukraina okupeerimine, riikluse hävitamine ega praeguse valitsuse kukutamine. See ei ole suunatud tsiviilelanikkonna vastu,” ütles ta Moskvas toimunud teabetunnis. Zahharova sõnul “peame seda kõike üha kordama, tuginedes selle valeteabe hulgale, mida Lääne luureteenistused arendavad”. “Oleme tõsiselt mures Ukraina sõjaliste operatsioonide läbiviimise viisi pärast, teame hästi, et Ukraina relvajõudude eest võitlevad äärmuslased, kes kuni viimase ajani olid isegi seaduslikult registreeritud […]

“Teatud edu on saavutatud,” ütles välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova, viidates kolmele kõnelustevoorule Kiieviga Valgevene-Poola piiril.

Tema sõnul keskendub järgmine kõnelusvoor humanitaarkoridoridele tsiviilelanike evakueerimiseks.

Zahharova kinnitas, et Vene sõjaväele ei ole antud ülesannet “praegune valitsus kukutada”.

“Selle erioperatsiooni ülesannete hulka ei kuulu ei Ukraina okupeerimine, riikluse hävitamine ega praeguse valitsuse kukutamine. See ei ole suunatud tsiviilelanikkonna vastu,” ütles ta Moskvas toimunud teabetunnis.

Zahharova sõnul “peame seda kõike üha kordama, tuginedes selle valeteabe hulgale, mida Lääne luureteenistused arendavad”.

“Oleme tõsiselt mures Ukraina sõjaliste operatsioonide läbiviimise viisi pärast, teame hästi, et Ukraina relvajõudude eest võitlevad äärmuslased, kes kuni viimase ajani olid isegi seaduslikult registreeritud mingitesse rahvuslikesse poolsõjaväelistesse pataljonidesse,” väitis Zahharova.

Ta ütles end olevat veendunud, et Ukraina pool kasutab “fosformoona” ja “tsiviilisikuid inimkilbina”.

Zahharova süüdistas Kiievi võime tsiviilelanike evakueerimise püüete takistamises.

“Infot humanitaarkoridoride kohta ei anta meelega elanikele edasi,” väitis ta. “Inimesed, kes tahavad Venemaale minna, on sunnitud evakueeruma Lääne suunas.” 

Venemaa ja Ukraina leppisid kolmapäeval kokku üheksast üheksani kestvas relvarahus, et mitmest lahingupiirkonnast elanikke evakueerida.

Venemaa lubas juba nädala algul evakuatsioonikoridore, kuid need läinuks Venemaale, mis ei ole Ukrainale vastuvõetav.

Zahharova väitel soovib umbes kaks miljonit ukrainlast Venemaale evakueerimist.

ÜRO pagulasameti hinnangul on praeguseks Ukrainast põgenenud 2,2 miljonit inimest.