Ülevaade: milliseid toetusi saavad Eestisse saabunud ukrainlased?

Saabunud ukrainlastel on Eestis võimalik taotleda mitmeid toetusi. Toimetulekutoetuse taotlemine käib kohaliku omavalitsuse juures ja selle arvutamisel vaadatakse leibkonna sissetulekut. Toimetulekutoetuse arvestamine: esimesele pereliikmele makstakse üks toimetulekupiir (150 eurot) teisele täisealisele 0,8 toimetulekupiiri (120 eurot) alaealistele lastele 1,2 toimetulekupiirist (180 eurot) Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Silvia Peets selgitab, et ajutise kaitse saanud Ukraina sõjapõgenikel on õigus Eestis viibimise ajal töötada ja saada tööturuteenuseid ja tööturutoetusi nagu Eesti alalisel elanikul. Loe pikemalt Õhtulehest.

Saabunud ukrainlastel on Eestis võimalik taotleda mitmeid toetusi. Toimetulekutoetuse taotlemine käib kohaliku omavalitsuse juures ja selle arvutamisel vaadatakse leibkonna sissetulekut.

Toimetulekutoetuse arvestamine:

  • esimesele pereliikmele makstakse üks toimetulekupiir (150 eurot)
  • teisele täisealisele 0,8 toimetulekupiiri (120 eurot)
  • alaealistele lastele 1,2 toimetulekupiirist (180 eurot)

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Silvia Peets selgitab, et ajutise kaitse saanud Ukraina sõjapõgenikel on õigus Eestis viibimise ajal töötada ja saada tööturuteenuseid ja tööturutoetusi nagu Eesti alalisel elanikul.

Loe pikemalt Õhtulehest.