Õõvastav! Vene väed panid Mariupoli evakuatsioonikoridori maamiine täis

Punase Risti esindaja Dominic Stillhart kinnitas pressile, et nii Venemaa kui Ukrainaga on püütud läbi rääkida juba päevade kaupa, aga relvarahu saavutamise detailideni kunagi ei jõutud. Kõik kokkulepped lagunesid juba eos, sest polnud selge, kes ja kuidas saaksid evakuatsioonikoridoride kaudu linnast põgeneda. Stillhart kinnitas, et kui Punase Risti meeskond oli proovinud pühapäeval evakuatsioonikoridori kaudu lahkuda, selgus, et vene väed olid sinna ohtralt maamiine paigutanud. “Sellepärast ongi oluline, et osapoolte vahel saavutatakse väga kindel kokkulepe kõikide detailide osas,” rõhutas ta. “We’ve been talking to both parties for days on end” Dominik Stillhart, Director of operations for the International Committee of the […]

Punase Risti esindaja Dominic Stillhart kinnitas pressile, et nii Venemaa kui Ukrainaga on püütud läbi rääkida juba päevade kaupa, aga relvarahu saavutamise detailideni kunagi ei jõutud. Kõik kokkulepped lagunesid juba eos, sest polnud selge, kes ja kuidas saaksid evakuatsioonikoridoride kaudu linnast põgeneda.

Stillhart kinnitas, et kui Punase Risti meeskond oli proovinud pühapäeval evakuatsioonikoridori kaudu lahkuda, selgus, et vene väed olid sinna ohtralt maamiine paigutanud. "Sellepärast ongi oluline, et osapoolte vahel saavutatakse väga kindel kokkulepe kõikide detailide osas," rõhutas ta.

Ka teine Punase Risti kõneisik kinnitas, et nii Mariupoli elanikud ega meeskonnatöötajad ei saanud pühapäeval linnast lahkuda, sest turvalist põgenemisteed ei suudetud vene vägedega kokkuleppida. "Me vajame endiselt otsust mõlema osapoole vahel, et evakuatsioonikoridor saaks toimida!"

Venemaa kuulutas eelnevalt välja mitu evakuatsioonikoridori erinevates Ukraina paikades. Nende kohaselt aga oleksid ukrainlased, kes põgenevad Kharkivist, sunnitud liikuma edasi Venemaale ja need, kes põgenevad Kiievist, liiguksid otse Valgevenesse. Ainult Mariupoli ja Sumõ linnadest oleks võimalik põgeneda muudesse Ukraina paikadesse.

Ukraina president Zelenskõi kõneisik nimetas juhtumit "täiesti ebamoraalseks". "Ukraina kodanikel peab olema õigus lahkuda Ukraina territooriumilt. See on üks peamistest probleemidest, miks need koridorid ei toimi! Vene väed justkui nõustuvad nendega, jagavad humanitaarabi televisiooni silme all ja seda ainult selleks, et need inimesed enda riiki viia," sõnas ta.