Euroopa Liit kiitis heaks uued sanktsioonid Venemaa vastu

EL-i eesistuja Prantsusmaa teatas, et ühenduse 27 liikmesriigi suursaadikud võtsid vastu neljanda sanktsioonide paketi, mis tabab Ukraina sõjaga seotud üksikisikuid ja firmasid. Nende nimed avaldatakse kiiresti EL-i ametlikus väljaandes. Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Valdis Dombrovskis ütles esmaspäeval, et “puutumatuid ei ole”. “Oligarhide nimekirja laiendatakse jätkuvalt, mitte ainult oligarhide, vaid ka Venemaa kõrgete riigi- ja sõjaväeametnike oma,” lisas ta. Sanktsioonide alla sattunud isikute nimekirjas on ka venelased, kes on aktiivselt seotud Venemaa propagandamasinaga. Prantsusmaa teatel kiitsid suursaadikud ka heaks avalduse Maailma Kaubandusorganisatsioonile (WTO), et see võtaks Venemaalt eelistatud riigi staatuse. See avaks tee karistavate tariifide kehtestamisele Vene ekspordile.

EL-i eesistuja Prantsusmaa teatas, et ühenduse 27 liikmesriigi suursaadikud võtsid vastu neljanda sanktsioonide paketi, mis tabab Ukraina sõjaga seotud üksikisikuid ja firmasid.

Nende nimed avaldatakse kiiresti EL-i ametlikus väljaandes.

Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Valdis Dombrovskis ütles esmaspäeval, et "puutumatuid ei ole".

"Oligarhide nimekirja laiendatakse jätkuvalt, mitte ainult oligarhide, vaid ka Venemaa kõrgete riigi- ja sõjaväeametnike oma," lisas ta.

Sanktsioonide alla sattunud isikute nimekirjas on ka venelased, kes on aktiivselt seotud Venemaa propagandamasinaga.

Prantsusmaa teatel kiitsid suursaadikud ka heaks avalduse Maailma Kaubandusorganisatsioonile (WTO), et see võtaks Venemaalt eelistatud riigi staatuse. See avaks tee karistavate tariifide kehtestamisele Vene ekspordile.