Vene riigikanalis jooksis otse-eetrisse sõjavastane meeleavaldaja: ärge uskuge propagandat, nad valetavad teile!

“Ei sõjale! Lõpetage sõda! Ärge uskuge propagandat! Nad valetavad siin teile! Venelased on sõja vastu!” seisis plakatil. Naine jõudis ka vene keeles hüüda: “Lõpetage sõda!” Asjast teatasid teiste hulgas meediakanalid BBC, New York Times ja CNN. Viimastel andmetel oli meeleavaldaja näol on tegemist telekanali toimetaja Marina Ovsjannikovaga. Vahejuhtum leidis aset, kui uudisteankur Jekaterina Andrejeva alustas parajasti lugu suhetest Valgevenega. Andrejeva, kes on uudiseid lugenud alates 1998. aastast, üritas Ovsjannikovat kõvemini rääkides summutada. Kanal lülitus seejärel kiiruga haiglast filmitud salvestusele. OVD-Info postitas hiljem video, kus Ovsjannikova ütleb, et tema isa on ukrainlane ja ema venelane ning ta ei näe riike vaenlastena. […]

"Ei sõjale! Lõpetage sõda! Ärge uskuge propagandat! Nad valetavad siin teile! Venelased on sõja vastu!" seisis plakatil. Naine jõudis ka vene keeles hüüda: "Lõpetage sõda!"

Asjast teatasid teiste hulgas meediakanalid BBC, New York Times ja CNN.

Viimastel andmetel oli meeleavaldaja näol on tegemist telekanali toimetaja Marina Ovsjannikovaga.

Vahejuhtum leidis aset, kui uudisteankur Jekaterina Andrejeva alustas parajasti lugu suhetest Valgevenega. Andrejeva, kes on uudiseid lugenud alates 1998. aastast, üritas Ovsjannikovat kõvemini rääkides summutada. Kanal lülitus seejärel kiiruga haiglast filmitud salvestusele.

OVD-Info postitas hiljem video, kus Ovsjannikova ütleb, et tema isa on ukrainlane ja ema venelane ning ta ei näe riike vaenlastena.

"Kahjuks töötasin viimastel aastatel Pervõi Kanalis, tegin Kremli propagandat ja mul on nüüd selle pärast väga häbi," ütles naine.

"Mul on häbi, et lubasin teleekraanilt valesid rääkida. Mul on häbi, et lasin vene inimesi zombistada," lisas Ovsjannikova.

"Me vaikisime 2014. aastal, kui see kõik alles algas," ütles naine, kes viitas ilmselt Moskva poolt Krimmi okupeerimisele ja Ukraina venemeelsete separatistide toetamisele.

"Me ei läinud protestidele, kui Kreml mürgitas (Aleksei) Navalnõi. Me lihtsalt jälgisime vaikselt seda inimvaenulikku režiimi. Ja nüüd on kogu maailm meist ära pöördunud," rääkis Ovsjannikova.

Venemaa on blokeerinud või piiranud populaarseid sotsiaalmeediaplatvorme Facebook, Twitter ja Instagram, mida kõiki kasutati muidu laialdaselt poliitiliste avalduste tegemiseks.